Kaja Karo

Ettevõtjad ja teadlased arutlevad Narva kolledžis rohepöörde üle

7. oktoobril kell 14 saavad Narva kolledžis kokku ettevõtjad ja teadlased, et rääkida, millised võimalused ja keerdküsimused ootavad Ida-Virumaa ettevõtlust ees seoses rohepöördega. Seminaril tutvustatakse Põhjamaade häid tavasid ja Ida-Virumaa ettevõtjate seas tehtud uuringu tulemusi.

Tartu Ülikooli füüsika instituudi meteoroloogia ja klimatoloogia kaasprofessor Piia Post peab sissejuhatava ettekande „Kliimamuutused ja kliimasõbralikkus“. Soome ettevõtete rohepöörde positiivsed kogemusi jagab sealne ettevõtja ja ettevõtluskonsultant Anne Raudaskoski.

Tartu Ülikooli Narva kolledž on teinud Ida-Virumaa ettevõtjate seas uuringu, et selgitada välja nende hoiakud ja ootused seoses rohepöördega. Seminaril tutvustab selle uuringu tulemusi Narva kolledži majandusteaduse lektor, seminari peakorraldaja Jelena Rootamm-Valter.

„Küsitlus näitas, et teadlikkust rohepöördest peab piisavaks vaid 20% ettevõtjatest. Ometi toob rohepööre ettevõtjate arvates muudatusi kaasa lausa 80% ettevõtete tegevusele,“ sõnas Rootamm-Valter. „Ettevõtjate teadlikkust on vaja lähiajal märkimisväärselt parandada. Seminar on selleks hea võimalus, sest siin saab teadmisi ammutada Põhjamaade headest praktikatest ja otsida sobivaid lahendusi ka aruteludes teiste Ida-Virumaa ettevõtjatega,“ lisas ta.

Seminari teises pooles toimub aruteluring, mida juhib Jevgeni Timoštšuk.

Üritusele on oodatud nii ettevõtjad ja organisatsioonide esindajad kui ka õpetajad, õppejõud ja üliõpilased.

Lisateave ja registreerimine on Narva kolledži veebilehel.

Seminar toimub Ida-Viru ettevõtlusnädala ja üritussarja „Põhjamaade nädal Narvas“ raames. Koostööpartnerid on Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Ida-Viru Ettevõtluskeskus.

Ettevõtlusnädala logod.jpg
Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

Õppematerjalide tutvustamine haridustöötajatele Rakveres