Autor:
Tartu Ülikooli Narva kolledž

Narva kolledž 25

Narva kolledž alustas tegevust Tartu Ülikooli regionaalse kolledžina 1. juulil 1999. Praeguseks on kolledž kujunenud Eesti üheks mitmekeelse hariduse kompetentsikeskuseks, kus õpib ligi 700 üliõpilast ja töötab üle 60 töötaja.

Oleme rõõmsad ja tänulikud ning kutsume oma sõpru ja partnereid maikuus kolledži sünnipäevale.
 

Ürituste kava


16. mai

Kell 16.00 kolledži sünnipäev väärikate ülikoolis

Psühhoterapeudi Maria Leidi loeng „Kuidas vähendada stressi ja vähem muretseda?“

Kell 19.00 kolledži sünnipäev Narva Jazz Clubis

Kadri Voorandi kontsert

24. mai 

TARTU ÜLIKOOLI PÄEV NARVAS

Kell 15.0017.00 Tartu Ülikooli ja Narva kolledži õppimisvõimalusi tutvustav haridusmess ja töötoad

Kell 18.00 sünnipäevakontsert gümnasistidele ja üliõpilastele
Esinevad Villemdrillem ja Karl Killing ning tantsukooli JJ-Street tantsijad

30. mai 

Kell 15.00 tänuüritus suures auditooriumis (kutsetega)
Üritusel osalejaid tervitavad Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor Indrek Reimand, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, haridus- ja teadusminister, kolledži endine direktor Kristina Kallas ning Narva kolledži esimene ja pikaaegne direktor Katri Raik.
Esinevad Oleg Pissarenko ja Guido Kangur

Kell 16.30 vastuvõtt fuajees ja aatriumis

Kell 16.45 tervituskõned ja õnnitlemine fuajees
Esinemissoovist palume eelnevalt teada anda e-posti aadressil kaja.karo@ut.ee

Kell 18.00 Inese & Bändi kontsert sisehoovis

Kell 20.00 järelpidu fuajees
DJ Sten Zeider & Pille-Riin Karro
 

30. mail sõidab Tartust Narva tasuta buss, mis väljub peahoone tagant kell 12.00 ja sõidab Tartusse tagasi kell 23.00. Registreeru bussile.

 

25 variatsiooni Narva kolledžist
 

Image
Foto on dekoratiivne

Enam kui ülikool

Narva kolledž on Tartu Ülikooli akadeemilise kõrghariduse keskus, kus lisaks kõrgharidusõpingutele saab osaleda ka mitmekeelsetes täiendusõppe- ja välisprogrammides. Kolledž pakub suurepäraseid võimalusi enesearenguks ja võimalust rääkida kaasa kohaliku elu arendamises. Kolledžis on loominguline ja mitmekeelne õpi- ja kultuurikeskkond.

Image
Foto on dekoratiivne

Üle 2000 õnneliku vilistlase

Narva kolledži lõpuaktustel on Tartu Ülikooli diplom üle antud 2007 lõpetajale. Meie vilistlastel on produktiivne tegutsemise vaim. Nende hulgas on nii poliitikud, tarkvarasüsteemide arendajad ja IT-lahenduste loojad, programmeerijad, õpetajad, kultuuritöötajad, kohalike omavalitsuste ametnikud, noorsootöötajad, piirivalvurid, kirjanikud, ettevõtjad, vabatahtlikud, maailmakodanikud kui ka luuletajad. Narva kolledž annab oskuse võtta tulevik enda kätesse. Õpet saadavad kolledži vaimsus ja täpselt õiges koguses head huumorit. 

Image
Foto on dekoratiivne

Ligi 700 rahulolevat üliõpilast

Kolledž on loodud ennekõike õpetamiseks. Meie üliõpilaskond on rahvusvaheline ja õpikeskkond mitmekultuuriline. See rikastab ja aitab luua tulevikuks väärtuslikke sidemeid. Meil on palju üksteiselt õppida ka väljaspool õppetööd.

Image
Pilt on dekoratiivne

Üle 50 õppejõu ja töötaja

Meie kollektiiv on väga eripalgeline. Kolledžis on doktorikraadiga õppejõude nii Eestist kui ka mujalt. Nende hulgas on nooremaid ja vanemaid, kirglikke lumelaudureid ning sihikindlaid lingviste. Neid kõiki ühendab Narva kolledži teeme-ära-suhtumine. Kui ühtpidi ei saa, siis teistpidi ikka saab!

Image
Foto on dekoratiivne

Narva kolledž – Tartu Ülikooli kolledž

Kolledž on alates esimesest päevast kuni senini pidanud seletama oma seotust Tartu Ülikooliga. Oleme uhkusega kandnud Tartu Ülikooli nime ja Tartu Ülikool on uhke oma südika kolledži üle piirilinnas. Tartu Ülikool on maailma tippude hulka kuuluv ülikool, Põhjamaade üks vanimaid ülikoole, kus on rahvusvaheliselt tõestatud kvaliteet. Need on faktid, mis räägivad enda eest. 

Image
Pilt on dekoratiivne

Kvaliteetsed õppekavad

Noorsootöö, ettevõtlus ja digilahendused, infotehnoloogiliste süsteemide arendus, keeled ja mitmekeelsus koolis, õpetaja mitmekeelses õpikeskkonnas – meil on, mida õppida. Kasvame ja areneme iga päev.

Image
Pilt on dekoratiivne

Hoia Eestit, õpi õpetajaks

Narva kolledž on õige koht, kus õppida õpetajaks mitmekeelses õpikeskkonnas. Meil on palju anda õpetajaharidusse ja seda just mitmekultuurilisuse vaates. Narva kolledž on paik, kus need kaks dimensiooni kokku saavad. 

Image
Pilt on dekoratiivne

Mitmekeelsed täiendusõppe- ja välisõppeprogrammid

Narvas on parimad võimalused enesearenguks. Meil on loominguline ja mitmekeelne õpi- ja kultuurikeskkond tipptasemel kõrghariduse saamiseks ning täiendusõppeks.

Image
Pilt on dekoratiivne

Ainulaadsed õppekavad

Narva kolledži õppekavad on töötatud välja piirkonna vajadusi, Eesti kõrgharidusmaastikku ning teadusmaailma silmas pidades. Töötades Euroopa Liidu piirialal, tuleb luua ja kasutada sobivaid lahendusi. Uuenduslikke lähenemisi põimime ülikooli klassikaliste õpiviiside – loengute, seminaride ja konverentsidega.

Image
Pilt on dekoratiivne

Mitmekultuuriline üliõpilaskond

Meie rahvusvahelises üliõpilaskonnas on Eesti, Prantsusmaa, Gruusia, USA, Taani, Belgia, Suurbritannia, Hollandi, Ukraina ja paljude teiste riikide esindajaid. Siit leiab uued kaaslased ja kontaktid kogu eluks.

Image
Pilt on dekoratiivne

Eesti kants ja saatkond Narvas

Seda lauset on alati kummaline kuulda. Narva on ju linn Eestis. Miks peaks Eestil olema saatkond Narvas? Ilmselt on niimoodi turvaline mõelda, et kui Narva, siis kindlasti kolledž. Meil on ka palju külalisi, kes satuvad kolledžisse asja pärast või kogemata. Ehk on selle taga tunnetus, et siin majas saab kindlasti hakkama eesti keeles ning tööd tehakse eesti meeles. See pidavat välja paistma. Narva kolledž on olnud tänu oma asukohale juba 25 aastat ida ja lääne kohtumispunkt.

Image
Pilt on dekoratiivne

Regionaalse kõrghariduse ja koostöö lipulaev

Ida-Virumaad võib pidada õnnelikuks maakonnaks, kuna siin on mitme Eesti ülikooli kolledžid ja kõrgkooli üksused. Maakond ise on suur ja mitmepalgeline. Narva kolledži märksõnad on kõrgharidus, kvaliteet, kindlameelsus ja paindlikkus. Kolledžis tuksub Ida-Eesti süda. On selge, et enamik piirkonna uutest ideedest jõuavad ka Narva kolledžisse. Meie leiame lahenduse ja rakenduse. Veelgi enam – kolledžisse on tuldud heade ideede järele ning maakonda edendavate ideedega on meie juurest ka lahkutud. 

Image
Pilt on dekoratiivne

Ida-Virumaa mõttekoda

Oleme välja pakkunud, algatanud ja ellu viinud mitu piirkonna arendusprojekti. Meil on olnud viljakas koostöö Ida-Virumaa turismiettevõtetega. Arendame juhtimisoskusi Narva juhtimiskoolis, samuti aitame kaasa Narva-Jõesuu ja Narva linna arendusprojektides. Asju ja tegemisi, mis ei puuduta igapäevast õppetööd, teeme pärast õppetööd.

Image
Pilt on dekoratiivne

Kohtumispaik Narva Jazz Club

Narva Jazz Club on üllatus. Keegi ei osanud 11 aastat tagasi arvata, et kolledžis hakkab koos käima džässiklubi. See on hea näide kogukonnatööst. Kokku on saanud hea keskkond, teotahteline eestvedaja ja kunstijanus kuulaja. Nüüdseks käib kord kuus kontserdil ligi 100 inimest ja hoog ei näi raugevat.

Image
Pilt on dekoratiivne

Piirkonna parim konverentsikeskus

Narva kolledžis ei takista ruum häid mõtteid. Saame uhkusega öelda, et Narva kolledžis on piirkonna parim konverentsikeskus. 

Image
Pilt on dekoratiivne

Arhitektuuriauhindadega pärjatud õppehoone

Narva kolledži õppehoone välisilme üle on palju arutatud, vaieldud ja korra ka kohut käidud. Praegu ei oma see enam mingit tähendust, sest maja on just selline, nagu kavandati, ja asub väärikas paigas. Kolledži ikka veel „uue“ õppehoone rajamine andis Eesti suuruselt kolmanda linna vanalinna arengule suuna ja hoo. Ehitati uued riigigümnaasiumid, uus lasteaiahoone, renoveeriti raekoda ja linnaväljakud. 

Image
Pilt on dekoratiivne

Ülihea auraga õppekeskkond

Kolledži arengu jaoks on hea õpikeskkond väga oluline, seda enam, et esimesed 13 aastat tegutses kolledž ruumides, mis mitte kuidagi ei aidanud kaasa põhitegevusele. Siiski saadi hakkama. Unistus uuest ja paremast kandis 11 aastat ning lõpuks ta saabus: meil on kohvik, keldrisaalid, raamatukogu, konverentsisaalid, uued auditooriumid ja tööruumid, ventilatsioon ja naeratavad näod. Tulge külla ja märkate, et meil on rõõmsad inimesed. Meil on kohti rahus töötamiseks ja mõtlemiseks. Meil on kohti, kus saame mõnusalt koguneda. Ükski füüsiline mõõde ei sega mõttetegevust. Meie juures lähevad ideed lendu. 

Image
pilt

Ujulaga majutushoone üliõpilastele ja töötajatele

Ühel päeval hakati vana staadioni peale ehitama uut majutushoonet. Kui uude õppehoone rajamisse veel usuti, siis uuest majutushoonest ei suudetud isegi unistada. Nüüd on üks Eesti huvitavamaid puithooneid Narvas aktiivses kasutuses. Mujalt nii uhket majutushoonet ei leia. Kaheksarealisest basseinist majutushoone all ei hakka parem rääkimagi. 
 

Image
pilt

Alternatiiv Tallinnale ja Tartule

Narva linn ja Narva kolledž on kolledži üliõpilaste jaoks koht, kus omandada kõrgharidus. Õppima tullakse kolledžisse ennekõike sobiva eriala ning elu- ja õpikeskkonna pärast. Siin on mõnus õppehoone ning rahulikum elutempo võrreldes Tallinna ja Tartuga.

Image
Pilt on dekoratiivne

Kolledži asukoht Narva vanalinnas

Narva vanalinn on kui muinasjutumaa fööniks. Pärast Rootsi, Vene ja Eesti aega ning okupatsioone oleme jälle tõusnud tuhast. Narva kolledži hoone asub Narva vanalinnas raekoja kõrval ja on ainumõeldav asukoht piirkonna kõrghariduse keskusele.

Image
Pilt on dekoratiivne

Narva on sihtkoht

Narvas on promenaad ja jõgi, kindlused, bastionid, Kreenholm, Ro-Ro ning elav linnakeskus. Narva on muutunud ja jätkab muutumist. See ei ole hall ja mõttetu linn Vene piiri ääres. Narva on palju enamat. Siia tasub tulla!

Image
Foto on dekoratiivne

Narva on väärtuste kandja

Kolledž oli ja on üks Tartu Ülikooli õpetajakoolituse keskustest. Eestikeelsele haridusele üleminek ja uute õpetajate koolitamine on väga suures osas ka meie kanda.

Image
Foto on dekoratiivne

Legendaarne kohvik Muna

Kohvik Muna on kohtumispaik, kus saab veeta aega kohvi, koogi ja sõprade saatel. Kohvikuid ja söögikohti on Narvas palju, aga kohvik Muna on kindel valik.

Image
Foto on dekoratiivne

Narva väärikate ülikool

Ülipopulaarne väärikate ülikool on avatud kõigile, kel vanust piisavalt. Siin räägime maast, ilmast, kultuurist, keelest, poliitikast – kõigest. Avardame silmaringi, saame tuttavaks ja elame täiega.

Image
Pilt on dekoratiivne

Narva kirjandusklubi

Kirjandusklubi pakub eesti keelt teise keelena õppijaile eestikeelset keskkonda, kus saab kuulata eestikeelset vestlust, kohtuda eesti kirjanikega ja tähistada Eesti tähtpäevi.