Kas oled mõelnud veeta semester välismaal? Kas soovid täiendada oma kutseoskusi ja saada rahvusvahelist kogemust?
Välismaal õppimine või praktika läbimine annab väärtusliku rahvusvahelise kogemuse, laiendab silmaringi ning on kindlaks eeliseks ka tööturul. Igal aastal kasutab välismaal õppimise võimalust suur hulk Tartu Ülikooli tudengeid.
Vahetusüliõpilasena jääd Tartu Ülikooli üliõpilaseks ning sinu välismaal sooritatud õppetööd arvestatakse siinsete õpingute osana.
Selleks, et vahetusüliõpilaseks kandideerimine ja hiljem ka välisõpingud sujuksid võimalikult hästi, tasub kandideerimine hoolega läbi mõelda ja planeerida. Loe välisüliõpilaseks kandideerimise kohta soovitusi Tartu Ülikooli pealehelt.
Tutvu Tartu Ülikooli käimasolevate konkursside ja kandideerimisnõuetega
Seda küsimust on hea arutada programmijuhi ja teiste õppejõududega, kellel on isiklikud kontaktid paljudes väliskoolides ning teadmisi väliskoolide õppekavade kohta. Narva kolledžil on palju rahvusvahelisi partnerkoole, mille hulgast saab meelepäraseima välja valida.
Otsi õpirändeks sobiv sihtkoht läbi SoleMove otsingusüsteemi
(Your home unit väljale sisesta Narva College)
Alates 2022/23 õppeaastast toimub Tartu Ülikoolist kandideerimine SoleMove keskkonnas, kuhu saab sisse logida Tartu Ülikooli kasutajanime ja parooliga. Kõik dokumendid tuleb täita ja esitada SoleMove'is.
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid:
Tutvu kindlasti väliskõrgkooli kandideerimisnõuete ja tähtpäevadega, need on Tartu Ülikooli omadest erinevad.
Erasmus+ programmi kandideerimise tähtajad Tartu Ülikoolis
Tartu Ülikooli üliõpilasena on sul võimalus taotleda toetust õpirändeks või praktikaks ka mitmesugustest stipendiumiprogrammidest.
Alates 2022/2023 õppeaastast on kõigil Narva kolledži õpetajakoolituse õppekavades välisõpingute moodul, mis võimaldab õppida vahetusüliõpilasena välismaal. Välisõpingute moodul aitab üliõpilasel mõista, millise osa õppekavast ta välismaal õppides läbitud saab, et ta oskaks juba õpingute alguses välisõpingute võimalusega arvestada.
Kõigil noorsootöö õppekava üliõpilasel on võimalus omandada rahvusvaheline õpi- ja/või praktikakogemus, kasutades selleks mobiilsusakent. Selleks on õppekavas loodud tingimused ehk õppekavas on õppetöö planeeritud nii, et osa õppekavast on võimalik läbida väliskõrgkoolis.