Autor:
Naassom Azevedo on Unsplash

Õppimine välismaal

Kas oled mõelnud veeta semester välismaal? Kas soovid täiendada oma kutseoskusi ja saada rahvusvahelist kogemust? 

Välismaal õppimine või praktika läbimine annab väärtusliku rahvusvahelise kogemuse, laiendab silmaringi ning on kindlaks eeliseks ka tööturul. Igal aastal kasutab välismaal õppimise võimalust suur hulk Tartu Ülikooli tudengeid.

Vahetusüliõpilasena jääd Tartu Ülikooli üliõpilaseks ning sinu välismaal sooritatud õppetööd arvestatakse siinsete õpingute osana. 

Selleks, et vahetusüliõpilaseks kandideerimine ja hiljem ka välisõpingud sujuksid võimalikult hästi, tasub kandideerimine hoolega läbi mõelda ja planeerida. Loe välisüliõpilaseks kandideerimise kohta soovitusi Tartu Ülikooli pealehelt.

Tutvu Tartu Ülikooli käimasolevate konkursside ja kandideerimisnõuetega

 

Kõige tuntumad vahetusprogrammid

 • Erasmus+ Euroopa-sisene õpiränne – 3 kuni 10 kuud. Stipendium 540 kuni 600 eurot kuus sõltuvalt sihtriigist. Kandideerimine kevadsemestri alguses ning täiendav voor septembri alguses.
   
 • Erasmus+ üleilmne õpiränne – 3 kuni 10 kuud. Stipendium 700 eurot kuus, millele lisandub ühekordne sõidutoetus. 
   
 • Erasmus+ välispraktika – 2 kuni 6 kuud. Stipendium u 700 eurot kuus. Praktikakoht tuleb ise leida! Kandideerida võib iga kuu. Seda stipendiumit saab taotleda ka äsjalõpetanud üliõpilane kuni 6 kuuks.
   

Kuhu minna? 

Seda küsimust on hea arutada programmijuhi ja teiste õppejõududega, kellel on isiklikud kontaktid paljudes väliskoolides ning teadmisi väliskoolide õppekavade kohta. Narva kolledžil on palju rahvusvahelisi partnerkoole, mille hulgast saab meelepäraseima välja valida. 

Otsi õpirändeks sobiv sihtkoht läbi SoleMove otsingusüsteemi 

(Your home unit väljale sisesta Narva College)

 

Kuidas kandideerida?

Alates 2022/23 õppeaastast toimub Tartu Ülikoolist kandideerimine SoleMove keskkonnas, kuhu saab sisse logida Tartu Ülikooli kasutajanime ja parooliga. Kõik dokumendid tuleb täita ja esitada SoleMove'is.

Kandideerimiseks vajalikud dokumendid:

 • avaldus SoleMove keskkonnas;
 • motivatsioonikiri eesti või inglise keeles;
 • õppetulemuste tõend;
 • võõrkeeleoskuse tõend.

Tutvu kindlasti väliskõrgkooli kandideerimisnõuete ja tähtpäevadega, need on Tartu Ülikooli omadest erinevad.


Kandideerimistingimused

 • Kandideerimiseks pead olema Tartu Ülikooli üliõpilane.
 • Vahetusperioodi alguseks pead olema edukalt läbinud vähemalt esimese õppeaasta bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppes. Esimese aasta kevadel võib kandideerida.
 • Pead arvestama, et välismaal õppimine mahuks sinu Tartu Ülikooli õppeaja sisse (koos väliskõrgkooli tulemuste ülekandmisega).
 • Arvesta, et õpingud ühes väliskõrgkoolis võivad kesta järjest 3–12 kuud.
 • Eelolevaks õppeaastaks saab dokumendid esitada veebruaris-märtsis ning täiendav konkurss vabadele kohtadele kevadsemestriks toimub augustis-septembris.

Erasmus+ programmi kandideerimise tähtajad Tartu Ülikoolis

 • kevadsemestril: septembri keskpaik
 • sügissemestril: 15. märts
   

Õpirände stipendiumid

Tartu Ülikooli üliõpilasena on sul võimalus taotleda toetust õpirändeks või praktikaks ka mitmesugustest stipendiumiprogrammidest.
 

Välisõpingud kolledži õppekavadel

Välisõpingute moodul õpetajakoolituse õppekavadel

Alates 2022/2023 õppeaastast on kõigil Narva kolledži õpetajakoolituse õppekavades välisõpingute moodul, mis võimaldab õppida vahetusüliõpilasena välismaal. Välisõpingute moodul aitab üliõpilasel mõista, millise osa õppekavast ta välismaal õppides läbitud saab, et ta oskaks juba õpingute alguses välisõpingute võimalusega arvestada. 

Välisõpingud noorsootöö õppekaval

Kõigil noorsootöö õppekava üliõpilasel on võimalus omandada rahvusvaheline õpi- ja/või praktikakogemus, kasutades selleks mobiilsusakent.  Selleks on õppekavas loodud tingimused ehk õppekavas on õppetöö planeeritud nii, et osa õppekavast on võimalik läbida väliskõrgkoolis.

Loe lähemalt

 

Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilased

Lõputööde kaitsmiste ajakava

Foto on dekoratiivne

Tudengid õpetasid lastele, kuidas internetis turvaliselt tegutseda

Foto on dekoratiivne

Narva kolledži üliõpilased olid keelepraktikal Pärnumaal