Sisseastumine
Narva kolledž pakub võimalust omandada kvaliteetne kõrgharidus rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- ja magistriõppes. Meie juures saad lisaks õpetajakoolituse erialadele õppida noorsootööd, ettevõtlust, projektijuhtimist ja IT-süsteemide arendamist.
Tee oma unistused teoks, astu esimene samm oma tuleviku suunas ja alusta õpinguid Narva kolledžis!
Õppekavad ja vastuvõtutingimused
Õppimine
Siia lehele on kogutud teave ja materjalid, mida võib kolledži üliõpilasel vaja minna. Siit leiad teavet õppeainetesse registreerimise, dokumentide ja vormide, õppeinfosüsteemi, akadeemilise kalendri ja tunniplaanide kohta.
Õppekorraldus ülikoolis
Raamatukogu
Täiendusõpe
Pakume täiendusõppeprogramme pedagoogika, psühholoogia, juhtimise, multikultuursuse, keelekümbluse ja noorsootöö vallas. Toetame Ida-Virumaa koole ja lasteaedu üleminekul eestikeelsele õppele ning ettevõtjaid Ida-Virumaa üleminekul CO2-neutraalsele majandusele. Koostame programmi või pikaajalise koolituskava vastavalt sinu ettevõtte või asutuse vajadustele.
Teadus- ja arendustegevus
Kolledži teadusuuringute peamised suunad on lõimitud aine- ja keeleõpe, mitmekultuuriline ühiskond ja haridus, kultuuridevahelised kontaktid, mitmekeelsus ja pedagoogika. Õiglase ülemineku fondi toel arendame tööstusele sobivaid digilahendusi. Teeme koostööd Kirde-Eesti piirkonnas, ülejäänud Eestis ja rahvusvaheliselt, et toetada Ida-Virumaa arengut.
Konverentsid
Konverentsikeskus
Kolledži õppehoones asub Ida-Virumaa nüüdisaegseim konverentsi- ja ürituskeskus. Meie juures saab kasutada eri suurusega mitmeotstarbelisi ruume. Keskuse kaks suuremat ruumi mahutavad 200 ja 100 inimest, väiksemad auditooriumid on mõeldud 10–60 inimesele. Olemas on ka videokonverentsi tehnika, seadmed ürituse otseülekandeks internetis, sünkroontõlkevahendid ja kaks tõlkekabiini.
Kultuurielu
Arvukad kultuuriüritused kolledžis on mõeldud kõigile alates tudengitest kuni linnakodanikeni. Meie õppehoones toimuvad Eesti kultuurikollektiivide ja Narva Jazz Clubi kontserdid. Kirjandusklubis saad kohtuda eesti kirjanike, tõlkijate ja kultuuri-uurijatega. Emakeelepäeva, kodanikupäeva ja Tartu Ülikooli akadeemilisi tähtpäevi tähistame me alati suurejooneliselt.
Kolledžist
Narva kolledž on Tartu Ülikooli regionaalne kolledž. Oleme 25 aastaga kujunenud üheks mitmekeelse hariduse kompetentsikeskuseks. Meil õpib ligi 700 üliõpilast ja töötab üle 60 töötaja. Toetame Ida-Virumaa koole ja lasteaedu üleminekul eestikeelsele õppele. Õiglase ülemineku fondi toel avame uued õppekavad IT vallas ja arendame koostöös Tartu Ülikooli parimate teadlastega tööstusele sobivaid digilahendusi. Oleme avatud koostööle, et toetada Ida-Virumaa arengut.
Kestliku arengu keskuse vestlussarjas „Tulevikupiirid" räägitakse 5. septembril kestlikust ettevõtlusest.
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistasid 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kandis pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
Ida-Virumaa üleminek kestlikule majandusmudelile nõuab uute tehnoloogiate loomise kõrval mitmekesiste oskustega spetsialiste ning teadusmahuka ettevõtluse arendamise tuge.
Materjalide abil soovitakse kujundada kliimamuutustega seotud arusaamu ja hoiakuid ning suurendada seeläbi kliimateadlikku käitumist ühiskonnas.
Tartu Ülikool kutsub rohepööret toetavate digilahenduste häkatonile. Häkaton toimub 10.-12. mail 2024 Ida-Virumaal.
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.