Breadcrumb
Breadcrumb
Kirjandusklubi
Kirjandusklubi kohtumised eesti kirjanike, ajakirjanike, tõlkijate, kirjandusteadlaste ja kultuuri-uurijatega toimuvad keskmiselt üks kord kuus oktoobrist maini. Üritused on tasuta.
Kirjandusklubi mõte on
- tutvustada idavirulastele eesti kirjandust,
- pakkuda eesti keelt teise keelena õppijaile eestikeelset keskkonda, kus saab kuulata eestikeelset vestlust ja selles ise osaleda,
- täiendada klubiliste eesti keele oskust kirjandusteoste lugemise kaudu,
- tutvustada Ida-Virumaa kooliõpilastele Narva kolledžit.
Eesootavad üritused
Pärimustantsu töötuba „Eesti pärimuskultuuri ajaloost”
7. veebruar kell 14 kolledži galeriisaalis 005
Esineja koreograaf ja lavastaja Tiina Rootamm, kes tutvustab tantsulises vormis eesti pärimuskultuuri.
Preemiareisid aktiivsematele osalejatele
Aktiivsemaid osalejaid premeeritakse õppekäiguga kirjandusloolistesse paikadesse: Narva-Jõesuu koduloomuuseumi, Viljandisse, Tallinnas Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi, Tammsaare ja Vilde muuseumi, Rahvusooperisse Estonia ja Nukuteatrisse; SA A. H. Tammsaare muuseumi Vargamäel, Ajakeskusesse Wittenstein Paides; Türi Ringhäälingumuuseumi, Tartus ERMi ja Vanemuisesse; Palamuse muuseumi, Eesti Lastekirjanduse Keskusesse, Eesti filmimuuseumi jne.
2022/2023. õppeaastal toimunud üritused
Kirjandusklubi selle õppeaasta esimene külaline on kirjanik Andrus Kivirähk.
Kohtumine kirjanikuga toimub 16. novembril kell 13.45. Toimumiskoht on üle viidud kolledži suurde auditooriumisse (200).
Andrus Kivirähk on eesti näitekirjanik, prosaist, lastekirjanik ja följetonist. Kivirähk on tuntud ennekõike kui groteski- ja huumorisugemeliste proosatekstide autor. Tema tuntumad teosed on „Ivan Orava mälestused”, „Liblikas”, „Rehepapp” „Mees, kes teadis ussisõnu“.
Teisipäeval, 6. detsembril kell 13.45−16.45 toimub kolledži suures auditooriumis 200 kirjandusklubi seminar "Mõttemustrid".
Külas on pere- ja psühhoterapeut Aet Lass.
Kuulama on oodatud üldharidus- ja kutsekoolide õpilased, üliõpilased ja täiskasvanud. Vanusepiirangut ei ole, soovituslik alates gümnaasiumiastmest.
Päevakava
13.45−15.15
Kuidas ennetada stressi?
Kuidas hoida vaimset tasakaalu?
15.30−16.45
Missugust kirjandust lugeda?
Praktiline töötuba