Skip to main content

Konverentsid

Kolledži teadustöö üheks väljundiks on erialaste konverentside korraldamine. Näiteks toimub iga aasta augustikuus haridusmaastikul toimuvate aktuaalsete teemade mõtestamiseks pedagoogiline konverents.

Tulemas

Arutleme konverentsil esinejate ja töötubade läbiviijatega mitmekeelse lapse kasvatamise ja õpetamise parimate praktikate üle. Kogume ja jagame algavaks kooliaastaks teadmisi ning inspiratsiooni.

Loe lähemalt konverentsi veebilehelt.

Konverentsi eesmärgiks on uurali/soome-ugri ning indoeuroopa  keelte ja kultuuride võrdlev või kõrvutav uurimine. Konverentsile oodatakse keele-, kirjandus-, rahvaluule- ja muusikateadlasi, ajaloolasi, etnograafe, etnolooge ning arheolooge.

Konverentsi teemaks on soome-ugri-ukraina keelekontaktid. Erilist tähelepanu pööratakse Taga-Karpaatiast pärit Sándor Mokányi tegevusele, kelle sünnist möödub sellel aastal 90 aastat. Sándor Mokány (1932-2010) oli teenekas hungaroloog ja slavist, ungari-slaavi keelesuhete asjatundja, rahvaetümoloogia uurija, Tartu Ülikooli vilistlane.

Palume:
1) esitada ettekande kokkuvõte (1500-2500 tähemärki) 10. septembriks 2022 registreerimisankeedil;
2) valmistada ette suulise ettekande illustreerimiseks slaidiprogramm või näit-/ jaotusmaterjalid (võimaluse korral mitte esinemise keeles).

Konverentsi töökeelteks on eesti, inglise, vene, ungari ja saksa keel.

Hõimunädala tähistamine Narvas on kujunenud traditsiooniks. Esimene hõimupäeva konverents „Vabaduse kontsept Ida-Euroopa kirjandustes“ toimus Narvas 2013. aastal.

Korraldustoimkond: Szilárd Tibor Tóth (toimkonna esimees, Tartu Ülikooli Narva kolledž), Olga Burdakova (Tartu Ülikooli Narva kolledž), Elvira Küün (Tartu Ülikooli Narva kolledž), Sándor János Tóth (J. Selye Ülikool, Komárno), Heinike Heinsoo (Lvivi Ülikool / Tartu Ülikool).

 

Toimunud

Loe lähemalt kolledži veebilehelt.

#instituudist #õppimine #õpetamine #teadus
Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilane

Mitmekeelne ja -kultuuriline haridus

Jaga
20.07.2022
#teadus

Rahvusvaheline teaduskonverents „Uralo-indogermanica“

14.–15. oktoobril 2022 toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis V rahvusvaheline teaduskonverents „Uralo-indogermanica“. 
Jaga
18.07.2022
#õpetamine #teadus #ühiskonnale

Arendusprojektid

Ülevaade Narva kolledži arendusprojektidest.
Jaga
12.07.2022