Tartu Ülikooli Narva kolledž

Noorsootöö kutseala kogukond alustas neljandat hooaega

8. veebruaril kogunes 30 praegust ja tulevast noorsootöötajat ja õppejõudu noorsootöö kutseala kogukonna avaüritusele. 2019. aastal ellu kutsutud kogukond avas neljanda hooaja.

Kutseala kogukonna näol on tegemist Narva kolledži noorsootöö õppekava samanimelise õppeainega, mille eesmärk viia kokku noorsootöö õppekava esimese aasta üliõpilased ja tutvustada neile noortevaldkonna esindajaid.

Kogukonna koordinaatori ja noorsootöö õppekava 3. aasta üliõpilase Alina Abramova sõnul on selline õppeaine suurepärane võimalus Eesti noortevaldkonda praktikas tundma õppida ja õpinguid enda huvide järgi kujundada. „Kogukonna mentoriteks on noorsootöö spetsialistid, kes on valmis aitama üliõpilasi nende professionaalsel teel noorsootöötajaks õppimisel,“ lisas Abramova.

Kogukonna avaüritusel osales kokku 30 praegust ja tulevast noorsootöötajat ja õppejõudu, sealhulgas seitse mentorit.

Kutseala kogukonna mudel tähendab seda, et üliõpilased suhtlevad noorsootöö valdkonnas tegutsevate mentoritega ning töötavad nendega koos ühisprojektide, ürituste, uurimuste ja muude tegevuste juures. Kogukonna mudeli eesmärk on luua võrgustik, mis toetab koostööd, lõimumist ja kultuuride mitmekesisust.

Lisateavet saab lugeda kutseala kogukonna veebilehelt.

Tartu Ülikooli Narva kolledži konverents

Õuesõppe konverents

Piret Kärtner: missuguseid õpetajaid me vajame?

Mare Kitsnik: eestikeelsele õppele üleminekut toetav õppevara – kuidas tagada kvaliteet?