Narva kolledži üliõpilased viisid läbi keelepraktika Pärnumaal, kus nad harjutasid eesti keelt koos Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismi ja hotelliettevõtluse ning ettevõtluse ja projektijuhtimise tudengitega. Turismivaldkonna üliõpilased disainisid kolledži üliõpilaste külastuspaketi ja võõrustasid külalisi. Keelepraktika raames külastati Türi Ringhäälingumuuseumi, Pärnu Uue Kunsti Muuseumi, Tori põrgut Pärnu jõe ääres, Riisa raba ja Piesta-Kuusikoru talu.
Teel Pärnusse tehti töise peatus Türil Ringhäälingumuuseumis, et diktoriprogrammi raames kaamera ees uudiseid lugeda. Ennast eesti keelt lugemas kuulata ja näha on uus huvitav kogemus, mis aitab leebel moel hääldamisoskust arendada.
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis kohtuti Kihnu kultuuri esindajatega. Üliõpilastega vestles Kihnu uudiste edastaja ERR-s, Uue Kunsti Muuseumi asutaja ning Pärnu filmifestivali eestvedaja Mark Soosaar ning Kihnu Instituudi juht Reet Könninge. Kihnu on kolledži eesti keele aasta üliõpilaste erilises huviorbiidis, sest nende kevadsemestri õpik on „K nagu Kihnu“ ning muidugi ollakse kursis, et Kihnu kultuur on UNESCO vaimse kultuuripärandi nimistus Eestit esindamas.
Tori põrgu Pärnu jõe ääres kõlab küll hirmutavalt, kuid päikselisel hommikul oli seal väga ilus olla.
Ettevõtlikusest ja ettevõtlusest maal räägiti Pärnu jõe kaldal tegutsevas Piesta-Kuusikoru talus. Perefirmas toimetas ka hollandlane, kes ladusalt eesti keelt rääkis ning soovitas keeleõppimiseks eelkõige julge olla ja eksimist kartmata lihtsalt rääkima hakata.
Üliõpilased tagasiside pärast keelereisi oli väga positiivne, nad rõhutasid eesti keele praktiseerimise olulisust ja huvitavaid kogemusi matkadel ning kohtumistel kultuuriesindajatega.
Mõned killud üliõpilaste tagasisidest.