Autor:
Marcin Jozwiak/Unsplash

Narva kolledži lõputöö võitis preemia reaalajamajanduse teaduspreemia konkursil

Narva kolledži ettevõtluse ja digilahenduste õppekava vilistlase Kristina Maasiku lõputöö "Tööstusliku tehisintellekti kasutamise vajadused ja eeldused Ida-Virumaa ettevõtetes" võitis preemia reaalajamajanduse teaduspreemia konkursil. Lõputöö juhendaja on Narva kolledži majandusteaduse lektor Jelena Rootamm-Valter.

Juhendaja Jelena Rootamm-Valter sõnul murdis Kristina Maasiku lõputöö levinud müüdi, et Ida-Virumaa on kaevandustesse kaevunud kaasaegsest arengust puudutamata jäänud paik. "Oma lõputöös tõestas Kristina ilmekalt, et juba praegu tegutseb Ida-Virumaal palju elujõulisi ja erineva tegevusala ettevõtteid. Vähe sellest, et nad on edukad, enamik neist on võtnud suuna tootmise digitaliseerimisele," selgitas Rootamm-Valter.

Kristina Maasik jõudis oma lõputöös järeldusele, et kui digitaliseerimise toetusmeetmete pakett oleks fokuseeritud ettevõtjate tegelikele vajadustele, oleks see protsess kiirem ja ka jõudsam. Kristina toob oma lõputöös ettevõtete vajadused selgelt välja ning loodab, et see aitab kaasa Ida-Virumaa väikeste ja keskmiste tootmiste digitaliseerimise tõhustamisele.

Kristina Maasiku lõputööga saab tutvuda Tartu Ülikooli e-materjalide repositooriumis DSpace.

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

​Aasta teo tiitli võtsid vastu haridusteaduste instituudi juhataja Margus Pedaste ja Narva kolledži direktor Indrek Reimand.

Õpetajakoolituse erakordselt suur ja õnnestunud vastuvõtt pälvis aasta teo tiitli

Sillamäe

Algas Ida-Virumaa õiglase ülemineku siirdeprotsesside seire