17. märtsil astus Ida-Virumaa Hansenist Tammsaareni võistulugemisel Narva kolledži galeriisaalis võistlustulle 14 võistlejat. Vastavalt registreerunute arvule ja vanusele võisteldi kahes vanuserühmas: nooremas (6.-7. kl) ja vanemas (10.-11. kl ning üliõpilased).
Võistulugemisest võtsid osa Narva Vanalinna Riigikool, Narva Kesklinna Gümnaasium, Mäetaguse Põhikool, Sillamäe Eesti Põhikool, Kohtla-Järve Gümnaasium, Toila Gümnaasium, Laiuse Jaan Poska Põhikool ning Tartu Ülikooli Narva kolledž.
Õpilaste kõrgetasemelisse ettevalmistusse andsid oma panuse juhendajad Tatjana Brodneva, Helle Kuldsepp, Margit Sibul, Helge Maripuu, Katrin Kert, Meeli Rjabova, Kätlin Ismayilov, Katrin Kivimeister.
Noorema vanuserühma žüriiesimees oli kultuuritegelane Samuel Golomb ning vanemas näitleja Iivi Lepik, kes viis enne võistlust läbi väikese häälekooli.
Üliõpilaste žürii esimees oli Narva kolledži välisüliõpilane Vera Petukhova. Konkursi lõpus esitas ta Tammsaare miniatuuri „Ööbik ja lilled”, mis sobis hästi kokku ürituse õhkkonnaga: „Kuidas metsa hõikad, nõnda vastu kajab”. „Igast esitusest oli midagi õppida,” arvasid kõik 35 kohalviibijat.
Rõõmu valmistas see, et oli leitud vähem loetud või konkursil varem kõlamata tekste: näiteks katkendeid miniatuurist „Kuningas ja ööbik”, V. Panso dramatiseeringust „Inimene ja jumal”, novellidest „Lehekandja nr 17” ja „Varjundid” jt. Näitleja Iivi Lepiku sõnul oli tase võrreldamatu algusaastate esitustega. Järjepidevus on paljusid sihile viinud.
2023. aasta võistlejate taset hindas žürii kõrgeks. Vanemas rühmas tõi võidu Serafima Kolodkinale huvitav repertuaarivalik, Eesti teatrilegendi, teatrikooli ja noorsooteatri asutaja Voldemar Panso dramatiseeringu katkend „Inimene ja jumal”. Žürii hindas Serafima oskust hästi edasi anda teksti emotsiooni, pidada õiges kohas pause ning oma naeratusega tuua naeratuse näole ka kuulajatel. Noorema rühma esikoha võitja Mart Kundla jutustas muinasjuttu „Kuningas ja ööbik” nii veenvalt ja enesekindlalt, et kuulajad unustasid kõik muu enda ümber.
I koht - Mart Kundla, Mäetaguse Põhikooli 6. klass, juhendaja Katrin Kert, „Kuningas ja ööbik”,
II koht - Isabell Pungar, Laiuse Jaan Poska Põhikooli 7. klass, juhendaja Helge Maripuu, „Tõde ja õigus” I osa
III koht - Aleksandra Gorbatkina, Narva Vanalinna Riigikooli 6. klass, juhendaja Tatjana Brodneva, „Poiss ja liblikas”
I koht - Serafima Kolodkina, Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilane, Voldemar Panso dramatiseering „Inimene ja jumal”
II koht - Lotte Teppe, Kohtla-Järve Gümnaasiumi 11. klass, juhendaja Kätlin Ismayilov, „Varjundid”
III koht - Maria Saveljeva, Toila Gümnaasiumi 10. klass, juhendaja Katrin Kivimeister, „Tõde ja õigus” II osa
Berit Perk, Laiuse Jaan Poska Põhikooli 6. klass, juhendaja Helge Maripuu, „Tõde ja õigus” I osa. Julge hääle ja žestide kasutamise eest.
Johanna Aia, Laiuse Jaan Poska Põhikooli 7. klass, juhendaja Helge Maripuu, „Tõde ja õigus” II osa. Uuendusliku julge repertuaari valiku ja lähenemise eest.
Jekaterina Avdejeva, Sillamäe Eesti Põhikooli 7. klass, juhendaja Meeli Rjabova, luuletus „Mis meeldib mulle?” Uuendusliku repertuaari esitamise eest.
Liisi Kauber, Kohtla-Järve Gümnaasiumi 10. klass, juhendaja Kätlin Ismayilov, „Lehekandja nr 17” Uuendusliku repertuaari esitamise eest.
1. koht - Berit Perk, Laiuse Jaan Poska Põhikooli 6. klass, juhendaja Helge Maripuu, „Tõde ja õigus” I osa
2. koht - Aleksandra Gorbatkina, Narva Vanalinna Riigikooli 6. klass, juhendaja Tatjana Brodneva, „Poiss ja liblikas”
3. koht - Lotte Teppe, Kohtla-Järve Gümnaasiumi 11. klass, juhendaja juhendaja Kätlin Ismayilov, „Varjundid”