Virtuaalreaalsus kui õppekeskkond – tulevik on täna!

Esimesena Eestis ühendab Tartu Ülikooli Narva Kolledž virtuaalreaalsuse ja augmenteeritud reaalsuse kui õpimeetodi praktilise õppega – tudengid saavad nüüd noorsootöö õppekava „Digital Youth – infoühiskonna noored“ õppemooduli raames kasutada VR-seadmeid ja tajuda õppematerjali läbi 3D-keskkonna.

Tõuke VR-sedmete kasutuselevõtuks andis klassikalise distantsõppe videoloengute ja –seminaride ebapiisav funktsionaalsus. Teada on ka fakt, et rahvusvahelises ülikoolide praktikas on virtuaalreaalsuse kasutamine õppemeetodites suurendanud materjalide mäletamise määra keskmiselt 8,8% (allikas: Warwicki Ülikool Inglismaal, VR uuringute tulemused).

Tartu Ülikooli Narva Kolledži kogemus näitab, et virtuaalreaalsus teeb õppetöö atraktiivsemaks ja suurendab üliõpilaste motivatsiooni. Tudeng käitub VR-keskkonnas julgemalt ja suureneb koostöö teistega. VR loob tingimused suhtlemiseks avataride kaudu nii, et õppija füüsiline asukoht ei ole enam tähtis. Virtuaalreaalsus võimaldab luua keskkondi ja visualiseerida olukordi, kuhu sattumine oleks keeruline või mille korraldamine reaalelus oleks kulukas või mingil muul põhjusel (näiteks viiruspandeemia tõttu) võimatu. Kujutage ette, et saate noortega läbi VR-seadme korraldada seminari, millel osaleb avataride kaudu 100 noort üle kogu maailma, seminar ise saab toimuda mistahes loodud tehiskeskkonnas ning avatarid saavad üksteisega vabalt suhelda. Peaseadmega kasutaja on isoleeritud välismõjutustest, mis loob fookustatud õpikeskkonna. VR-i abiga on võimalik mõõta sooritust, püstitada eesmärke, lugeda punkte ning integreerida ka muid mängulisi elemente.

„Digital Youth – infoühiskonna noored“ õppemoodulit arendatakse HARNO IT Akadeemia projekti raames. Projekti eesmärk on toetada õppurite IKT pädevuse terviklikku arengut, mis suurendab IKT-l põhinevate lahenduste oskuslikku rakendamist noorsootöös ja seeläbi edendab noorsootöö valdkonna arengut. Ülikool plaanib väljaarendatud virtuaalreaalsus-maailma rakendada nii laialt kui võimalik, pakkudes õppejõududele koolitusi, noorsootöötajatele täienduskoolitusi ning noorsootööd kui valikainet. Pikaajaline visioon on rakendada virtuaalreaalsusel põhinevaid tehnoloogiaid noorsootöötajate professionaalsuse suurendamiseks.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tartu Ülikooli peahoone

Eesti rahvusülikooli 105. aastapäeva kontsertaktus

Gustav Adolfi kuju

Tartu Ülikool tähistas 392. aastapäeva

Pilt tantsivatest inimestest.

Rahvusülikooli 105. aastapäeva balli peaesineja on Trad.Attack!