SVPC.TK.211 Mentorite koolitus alustavate töötajate toetamiseks ja töökohal juhendamiseks

Image
Tartu Ülikool
EesmärkJuhendamisoskuste arendamine ja toetamine. Digioskuste parandamine.
Maht78 akadeemilist tundi (78 tundi iseseisvat tööd), 3 EAP
Toimumise aegRegistreerumine kursusele toimub 5.06.-2.12.2024. Kursus toimub õppekeskkonnas Moodle ja on 100% veebis. Moodle kursus avaneb 16.09.2024, selle kohta saabub teie e-postile automaatkiri Moodlesse sisse logimiseks vajaliku infoga.

Kursus koosneb 10 teemaplokist ja e-portfoolio koostamisest. Õppija valib ise kursuse läbimise tempo. Viimane e-portfoolio esitamise kuupäev 15.12.2024.
ToimumiskohtKoolitus toimub TÜ e-õppe keskkonnas Moodle.
SihtrühmIda-Virumaa turismivaldkonna töötajad, kes tegelevad või soovivad hakata tegelema oma töökohal alustavate töötajate (ka praktikantide) juhendamisega.
Õppevormveebiõpe
Õppekeeleesti keel
Õppejõud

Aime Vilgas - MBA (TÜ majandusteaduskond, ärijuhtimine). Omab hotelli ja hulgikaubandusettevõtte finantsarvestuse, personalijuhtimise ja ettevõtte juhtimise kogemust. Omab praktikantide juhendamise ja alustavate ettevõtjate mentori kogemust.

Liina Käär - MA (TÜ, sotsioloogia), hetkel TLÜ sotsiaaltöö doktorant ning peamiseks uurimisteemaks on intellektipuuetega ja psüühikahäiretega inimeste ligipääsetavus ühiskonnas. Omab 20-aastast töökogemust õppejõuna ja praktikate juhendajana. Õpetatavad kursused on seotud nii sotsioloogia, kogukonnatöö ja vabatahtliku tegevusega, mitmekultuurse kogukonna ja giiditööga. Lisaks õppetööle on läbi viinud mitmeid rahvusvahelisi projekte, millest viimane, ERASMUSe strateegiline koostööprojekt MindTour keskendus intellektipuuetega inimeste ligipääsetavusele turismisektoris ning täpsemalt muuseumites.

Anne Roosipõld - PhD (TLÜ kasvatusteadused), MA (TLÜ andragoogika). Omab praktilist kogemust praktikantide ja uute töötajate juhendamisel AS Tallinkis ja hotell Olümpias. Omab teoreetilist kogemust töökohapõhiste juhendajate koolitamisel (töökohapõhise õppe juhendajate koolitused 2017, 2018. aastal EEK Mainoris; praktikajuhendajate koolitused 2019, 2022. aastal TÜ Pärnu kolledžis.

Tomáš Pavelka - MSc (TLÜ haridustehnoloogia). Töötanud 2,5 aastat Tartu ülikooli Pärnu kolledži audiovisuaalõppe spetsialistina ja alates 2023. a magistriõppekava programmijuhina. Õpetanud erinevates ainetes ja juhendanud õppijate lõputöid. Varem töötanud põhikooli õpetajana ja Eesti Meremuuseumis.

Sisu
  • Täiskasvanu kui õppija, tema ootused ja õpimotivatsioon. Teooria, intervjuud uute töötajate, praktikantidega.
  • Täiskasvanu õpetamise põhitõed. 3 Anne Roosipõld
  • Mentorlus ja juhendamine kui koostöine õppimine. Teooria, intervjuud praktikutega.
  • Mentori ja juhendaja rollid. Teooria, intervjuud praktikutega.
  • Juhendamisprotsessi kavandamine, läbiviimine ja hindamine GROW meetodil.
  • Eesmärgistamine, selle olulisus, sõnastamise põhimõtted, eesmärgi välja selgitamist toetavate tehnikate kasutamine (nt coachivate küsimuste küsimine).
  • Organisatsioonipoolse juhendaja võimalused uue töötaja toetamiseks erinevatel sisseelamisetappidel.
  • Erineva kultuuritausta ja vanusega ning erivajadusega töötajad.
  • Tagasisidestamine. Usaldusliku ja arengut soodustava tagasiside kultuuri kujundamine. Edasiviiv tagasiside.
  • Reflektsiooni olemus. "Sibula" mudel, Gibbsi reflektsiooniring, Korthagen ALACT mudel reflektsiooni struktureeritud protsessi kirjeldamiseks.
  • E-portfoolio koostamine.
Nõuded lõpetamiseks

Läbitud on kõik e-kursusel olevad õpiülesanded ja esitatud on e-porfoolio.

Võimalik on saada e-portfoolio eest 100 punkti. Kursus on läbitud, kui õppija saab vähemalt 51 punkti.

Lõpetajale väljastatav dokumenttunnistus
Hind

tasuta (kursust rahastatakse ESF õiglase ülemineku fondist)


Registreerudes koolitusele annate loa oma andmete edastamiseks Statistikaametile ja kinnitate, et kuulute sihtrühma ning osalete koolitusel selle läbimiseks nõutud mahus.

Registreerumise lisainfo

Lisateave:  Kristel Teearu, kristel.teearu@ut.ee, 445 0546

Registreerumine kursusele toimub 5.06.-2.12.2024. Moodle kursus avaneb 16.09.2024, selle kohta saabub teie e-postile automaatkiri Moodlesse sisse logimiseks vajaliku infoga.

Tulenevalt rahastusreeglitest edastatakse tasuta kursustel osalejate andmed Statistikaametile, kellel on õigus küsida 6 kuud peale kursuse lõppu tagasiside saamiseks täiendavaid küsimusi e-posti või telefoni teel.

Registreeru koolitusele

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!