29. veebruaril toimus Rakvere Riigigümnaasiumis projekti "Kliimateadlikkus koolist ühiskonda: laste, noorte ja õpetajate võimestamine kliimamuutuste mõjude vähendamiseks” esimene koolitus, millest võttis osa 60 õpetajat ja loodushariduskeskuste töötajat.
Koolituse eesmärk on kujundada eri haridusastmete õpetajate kliimahoidlikke teadmisi, oskusi ja väärtushoiakuid ja toetada seeläbi kliimasõbraliku ühiskonna kujunemist. Kliimateadlikkuse projekt on suunatud erinevate haridusastmete õpetajatele alustades alusharidusest ja lõpetades gümnaasiumi- ja huviharidusega.
Esimese Rakveres toimunud koolituse korraldajaks oli Tartu Ülikooli Narva kolledž. Koolitusel osales 60 huvilist, isaks õpetajatele osalesid koolitusel ka loodushariduskeskuste töötajad.
Koolituspäev algas lõbusa Bingomänguga, mis aitas selgitada kliimaga seonduvaid mõisteid. Päeva põhirõhk oli suunatud projekti käigus valminud õpiobjektide tutvustamisele ja praktilisele harjutamisele.
Alushariduse õpetajatele tutvustas valminud õpiobjekte Tartu Ülikooli Narva kolledži töörühm, kuhu kuulusid Katrin Saluvee, Margit Pelli, Mirjam, Köster ja Lehte Tuuling.
Põhikooli 2. ja 3. kooliastmele viisid tutvustavaid töötubasid läbi Tallinna Ülikooli töörühmast Jaanus Terasmaa, Grete Arro, Katre Luik, Maris Morel, Triinu Jesmin, Kaarel Vanamölder, Aet Annist, Pamela Abreldaal.
Gümnaasiumi osa õpetajatele tutvustasid valminud õpiobjekte Tartu Ülikooli töörühmast Anne Laius ja Janari Teessar.
Päev lõppes maailmakohvikus ühise aruteluga enamlevinud kliimateemaliste väärarusaamade üle.
Ees on ootamas koolitused 5. märtsil Pärnus, 20. märtsil Tallinnas ja 3. aprillil Tartus.
Koolitus toimub Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi 2014 - 2021 programmi "Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine" avatud taotlusvooru "Kliimateadlikkuse suurendamine" raames.
Lisateavet saab lugeda ja koolitustele registreeruda (vabade kohtade olemasolul) projekti veebilehel.