Narvas avati pidulikult Sisekaitseakadeemia ning Tartu Ülikooli ühine õppe- ja majutushoone

Reedel, 2. oktoobril avati Narvas Paul Kerese tänaval Tartu Ülikooli, Sisekaitseakadeemia ning Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) koostöös valminud õppe- ja majutushoone. Vast valminud maja suurus on 9708 m2 ja Tartu Ülikooli üliõpilaste kasutada on sellest ligikaudu neljandik.

Tartu Ülikooli Narva kolledži haldusjuht Jaanus Villiko sõnas, et kolledž on oodanud uue majutushoone valmimist juba veidi üle 20 aasta. Pikaaegse unistuse täitumise üle väljendas heameelt ka ülikooli rektor Toomas Asser. „Rahvusülikooli kohalolu Narvas on piirkonna arenguks vältimatult vajalik, just seetõttu on Narva kolledži arendamine olnud juba 20 aastat Tartu Ülikooli südameasi,“ kommenteeris ta. Rektor lisas, et ülikool üksi poleks suutnud kolledžiperele pakkuda selliseid elamistingimusi, nagu nüüd koostöös Sisekaitseakadeemia ja PPA-ga on loodud. „Loodan väga, et ühise maja ehituse järel saame jätkata ka sisulist koostööd ja kinnistada arusaamist, et just haridusel on keskne tähendus Ida-Virumaa tuleviku jaoks.“

Tartu Ülikooli üliõpilaste ning vajaduse korral ka õppejõudude tarbeks on majutushoones 30 kahekohalist tuba, kolm invanõuetele vastavat tuba, 15 ühetoalist ja kuus kahetoalist korterit. MTÜ Tartu Üliõpilasküla majutus- ja turundusjuhi Liina Kuusiku sõnutsi on kahekohalistes tubades kaks voodit, kaks lauda, riiulid, riidekapp, külmkapp, WC ja duširuum. „Kahekohalised toad jagavad korruse peale ühist kööki,“ lisas ta. Ühe- ja kahetoalises korteris on köök ja rõdu.

Hoones paiknevad veel Sisekaitseakadeemia majutus- ja õpperuumid ning ka PPA tarbeks ehitatud ruumid. Ühiskasutuseks on mõeldud pesumasinate ja kuivatitega sisustatud selvepesula ning hoone juures asub ka eraldi ruum, kus saab hoida jalgrattaid.

Sisekaitseakadeemia üliõpilaselamu poolel asub selle kooli õppuritele mõeldud lasketiir. Hoone keskel on aga ujula, mida saavad kasutada kõik soovijad.

Ehituslikult on hoone peamine eripära kolm puidust majutuskorrust, mis teevad hoonest seni suurima avaliku puithoone Eestis. Õppe-, majutus- ja treeningukompleksi arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks, sisearhitektuuri autorid on büroost T43 ning maastiku kujundas OÜ Tajuruum. Kõik avalikud ja poolavalikud ruumid on koondatud esimesele korrusele, majutusruumid aga paigutatud tänavapinnast kõrgemale. Tervet hoonet läbiv aatrium on alumisel tasandil liigendatud tegevus- ja puhkealadeks.

Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikooli ühise kunstikonkursi, mille eesmärk oli leida sobivaim kunstiteose ideelahendus ühise õppe- ja majutushoone esisele avalikule platsile, võitis Oliver Soometsa töö „Otium reficit vires“. Esitatud töö – hiigelpadi – viitab puhkuse tähtsusele jõu taastamisel, aga ka vaimsele kosutusele, mille saab õpingutest uutes tingimustes.

Hoone lepinguline maksumus koos käibemaksuga oli 18,5 miljonit eurot. Tartu Ülikooli osa sellest on 4,5 miljonit eurot.

Loe ka Sisekaitseakadeemia pressiteadet.

 

Lisateave: Johanna Tau, Sisekaitseakadeemia kommunikatsioonispetsialist, 511 9341, johanna.tau@sisekaitse.ee
 

Sandra Sommer
pressinõunik
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!