Olga Makina

Narva kolledžisse saab avaldusi esitada 26. juunini

Alates 12. juunist on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse. Jätkub ka magistriõppe avalduste vastuvõtt. Narva kolledžis saavad üliõpilaskandidaadid valida kuue õppekava vahel ja õppekohti on kolledžis kokku 259. Avalduste vastuvõtt kestab 26. juunini.

Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel ja lisatoetusel võetakse ka sellel aastal õpetajakoolituse bakalaureuse- ja magistriõppesse vastu rohkem üliõpilasi. Narva kolledžis on seetõttu viimasel kolmel aastal suurenenud õpetajakoolituse õppekohtade arv ligi kaks korda. Kolmel õpetajaid ette valmistaval õppekaval on õppekohti sellel aastal kokku 182.

Õiglase ülemineku fondi toel on suurenenud ka õppekohtade arv infotehnoloogilise süsteemide arenduse (29 kohta) ja ettevõtluse ja digilahenduse (28 kohta) õppekaval.

Narva kolledži direktor Indrek Reimandi sõnul on kolledži kuvand pelgalt õpetajaid ette valmistavast kolledžist tänaseks märgatavalt avardunud. „Õiglane üleminek toob kolledžisse täiesti uue valdkonna robootika ja suurandmed ning me loodame juba järgmisel aastal avada uue magistriõppekava. Kolledži õppimisvõimalused avarduvad ja me anname endast parima, et luua maakonda uusi ja mitmekesiseid õppimisvõimalusi nii gümnaasimilõpetajate kui ka täiskasvanud õppijate jaoks,“ lisas Reimand.

Lisateavet kolledži õppekavade kohta leiab sisseastumisveebist.

Avalduse Tartu Ülikooli kandideerimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS) ja kandideerida on võimalik kuni kahele erialale. Nende hulka loetakse ka Pärnu ja Narva kolledžisse ning Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.

Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole lisada vaja. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 26. juunil esitama ülikoolile oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus ülikooli peahoones kui ka Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu Ülikooli Tallinna esinduses.

Olulised kuupäevad Tartu Ülikooli kandideerimisel

• Eestikeelsesse esimese astme õppesse saab esitada avaldusi 12.–26. juunini.
  • Avalduste esitamine eestikeelsesse magistriõppesse juba käib ja kandideerida saab 26. juunini.
  • Sisseastumiseksamid ja hindamine kestavad 30. juunist 9. juulini, tulemused selguvad hiljemalt 11. juulil.
  • Esimesed vastuvõtuotsused edastatakse kandidaatidele 12. juulil.
  • Kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist peavad vastuvõetud kinnitama oma soovi õppima tulla.
  • Uus õppeaasta algab 2. septembril.

Tartu Ülikooli Narva kolledži seitsmel õppekaval õpib kokku ligi 700 üliõpilast. Käesoleval aastal lõpetas kolledži viimase 15 aasta suurim lend, kus oli 119 lõpetajat.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tartu_Ülikooli_virtuaaltuuri_kaart_Allikas_Tartu Ülikool.png.png

Vaata oma tulevasi õpperuume, ühiselamut või ratta parkimise võimalusi uuendatud virtuaaltuurist