Narva kolledžis suureneb õppekohtade arv õpetajakoolituse õppekavadel

Tartu Ülikooli Narva kolledži õppehoone
Autor:
Kaja Karo

2023. aastal võtab Narva kolledž üliõpilasi seitsmele õppekavale ja õppekohti on kokku 269. Õpetajakoolituse õppekavadele võetakse vastu 179 üliõpilast, mis on 86 üliõpilast enam kui kaks aastat tagasi.

Tartu Ülikool on Haridus- ja teadusministeeriumiga kokku leppinud täiendavate õpetajakoolituse õppekohtade loomise. Õppekohtade arv suureneb ülikoolis kokku 16 õppekaval. Kõigile Tartu Ülikooli õpetajakoolituse ja kasvatusteaduse õppekavagrupi õppekavadele luuakse juurde 291 täiendavat õppekohta, neist 30% on Narva kolledži õppekohad.

Narvas suureneb 2023/2024. õppeaastal õppekohtade arv kolmel õppekaval (võrdlus aastaga 2021):

  • Keeled ja mitmekeelsus koolis (BA)
    34 --> 50 (+16 kohta)
  • Koolieelse lasteaia õpetaja mitmekeelses õppekeskkonnas (BA)
    34 --> 69 (+35 kohta)
  • Keeleõpetaja mitmekeelses koolis (MA)
    25 --> 60 (+35 kohta)

Kui 2021. aastal oli Narva kolledži kolmel õpetajakoolituse ja kasvatusteaduse õppekavagrupi õppekaval kokku 93 õppekohta, siis 2023. aastal on õppekohti kokku 179 ehk pea poole rohkem.

Kolledži õppedirkektor Piret Kärtneri sõnul adub kolledž väga selgelt enda rolli ja vastutust seoses üleminekuga eestikeelsele haridusele ja õpetajate ettevalmistamisega. "Üleminek eestikeelsele haridusele vajab just Ida-Virumaal häid spetsialiste ja Narva kolledž valmistab ette õpetajaid töötamiseks just mitmekeelses keskkonnas. Järgnevatel aastatel tuleb pingutada nii meil kui ka üliõpilastel, kuid me oleme selleks valmis," kommenteeris Kärtner.

Ta lisas, et Narva kolledž ootab õppima nii gümnaasiumilõpetajaid kui ka neid, kes soovivad teha elus karjääripööre. "Hakates tööle õpetajana Ida-Virumaal on võimalik teha väga olulist tööd ja sõna otseses mõttes muuta noorte elusid. Vähetähtis ei ole ka see, et sealjuures on võimalik hästi teenida."

Üleminek eestikeelsele haridusele vajab just Ida-Virumaal häid spetsialiste ja Narva kolledž valmistab ette õpetajaid töötamiseks just mitmekeelses keskkonnas. Järgnevatel aastatel tuleb pingutada nii meil kui ka üliõpilastel, kuid me oleme selleks valmis.

Õppedirektor Piret Kärtner

Õpetajakoolituse õppekavad Narva kolledžis

Keeled ja mitmekeelsus koolis (BA, päevaõpe, õppeaeg 3 aastat)

Ootame õppima kandidaate, keda huvitavad keeled, mitmekultuurilisus ja hariduselu. Õpingud toetavad hästi meie õppijate eesti, inglise ja vene keele oskuse ning üldkultuuriliste ja suhtluspädevuste arengut. Bakalaureuseõppe lõpetaja on oodatud jätkama õpinguid magistriõppes erialal „Keeleõpetaja mitmekeelses koolis“.


Koolieelse lasteaia õpetaja mitmekeelses õppekeskkonnas (BA, sessioonõpe, õppeaeg 3 aastat)

Ootame õppima neid, kes on valmis töötama pooleteise- kuni seitsmeaastaste lastega. Õpingud annavad teadmised koolieelse pedagoogikast, eakohase õpetamise metoodikast, mitmekultuurilisest ühiskonnast ja oskused eesti keele kui teise keele õpetamiseks eelkoolieas.

Keeleõpetaja mitmekeelses koolis (MA, sessioonõpe, õppeaeg 2 aastat)

Õppekava on mõeldud kõigile, kellel on hea keeleoskus ja sobivad eeldused ning soov omandada õpetajakutse. Õppima ootame nii filoloogiharidusega inimesi kui ka neid, kes kavandavad karjääripööret ja on leidnud uue kutsumuse just koolist.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!