Narva kolledž avab uue magistriõppekava „Robootika ja andmeteaduse rakendused“

Robootika ja andmeteaduse rakendused magistriõppekava
Autor:
Silver Gutmann

Sügisel algab Tartu Ülikooli Narva kolledžis õppetöö uue magistriõppekava „Robootika ja andmeteaduse rakendused“ alusel, mille eesmärk on koolitada tehnoloogia- ja andmepõhiste lahenduste spetsialiste. Õppetöö toetamiseks luuakse kolledžisse kaasaegne robootikaklass ning ettevõtetele teenuste pakkumiseks teaduslabor Robokoda.

Uuenduslikus magistriõppekavas keskendutakse praktilistele oskustele robootikasüsteemide, masinõppe ja andmeanalüüsi vallas. Suur rõhk on projektiõppel ja koostööl kohalike ettevõtetega.

Õppekava lõpetanud oskavad disainida ja juhtida nutiseadmeid, luua tööstusrakendusi, rakendada tehisintellekti ning kasutada andmehõivet ja andmeanalüüsi. Õppekava ülesehitus tagab tasakaalu teoreetiliste teadmiste ja praktiliste kogemuste vahel: üliõpilastel on võimalus läbida praktika Ida-Virumaa ettevõtetes või täiendada end välismaal.

Narva kolledži direktori Indrek Reimandi sõnul vajab Ida-Virumaa mitmekesisemat ettevõtluskeskkonda ning piirkonna elanikud rohkem tehnoloogiaoskusi. „Narva kolledž on aastaid pakkunud IT- ja ettevõtlusvaldkonnas õpet. Nüüd astume järgmise sammu – viime kokku Tartu Ülikooli teadlaste parimad teadmised ja maakonna ettevõtjate ettekujutuse, et leida lahendusi päriselu probleemidele,“ selgitas Reimand.

Narva kolledž on aastaid pakkunud IT- ja ettevõtlusvaldkonnas õpet. Nüüd astume järgmise sammu – viime kokku Tartu Ülikooli teadlaste parimad teadmised ja maakonna ettevõtjate ettekujutuse, et leida lahendusi päriselu probleemidele.

Indrek Reimand

Õppetöö praktilise poole tugevdamiseks avatakse Narva kolledžis kaasaegne robootikaklass ja Robokoda – teaduslabor, kus keskendutakse lisaks teadustööle ka ettevõtete praktiliste vajaduste toetamisele. Laboris töötatakse välja uusi tehnoloogialahendusi, pakutakse teaduspõhiseid konsultatsioone, testimisteenuseid ning võimalust kasutada teadusaparaate ettevõtete arendusprojektides.

Teadlased ja üliõpilased arendavad koostöös ettevõtetega uusi lahendusi või toetavad olemasolevate lahenduste teaduslikku valideerimist. Tudengitel on võimalus siduda oma magistritöö praktilise ettevõtlusprobleemi lahendamisega Robokojas.

Uue magistriõppekava alusel võetakse vastu 21 üliõpilast. Avaldusi saab esitada SAIS-is 1. juulini.

Robokoja ehitus algab 15. mail. Ettevõtjatele mõeldud teenuseid loodetakse tutvustada uue õppeaasta alguses.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!