Tartu Ülikooli Narva kolledž

Narva kolledžis esitati enim avaldusi õpetajakoolituse õppekavadele kandideerimiseks

Kolmapäeval lõppes avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli eestikeelsetele õppekavadele kandideerimiseks. Narva kolledžisse esitati 748 avaldust, mis on läbi aegade suurim arv. Avalduste arv suurenes ennekõike õpetajakoolituse õppekavadel.

Üliõpilaskandidaadid said kolledžis valida seitsme õppekava vahel ja õppekohti on kokku 269. Kolledži kõikidele õppekavadele laekus avaldusi rohkem kui on kavandatud õppekohti.

Enim avaldusi esitati koolieelse lasteasutuse õpetaja mitmekeelses õppekeskkonnas õppekavale kandideerimiseks (350). Järgnesid keeleõpetaja mitmekeelses koolis (133 avaldust) ning keeled ja mitmekeelsus koolis õppekava (93 avaldust). Kokku esitati õpetajakoolituse õppekavadele 115 avaldust enam kui aasta varem.

joonis

Joonis. Avaldused aastatel 2015-2023

Kolmel õpetajakoolituse õppekaval, kuhu esitati enim avaldusi, on käesoleval aastal ka suuremad vastuvõtuarvud. Vastu võetakse 179 üliõpilast, mis on 86 üliõpilast enam kui kaks aastat tagasi.

Suurimad konkursid ehk enim avaldusi ühele õppekohale olid õppekavadel koolieelse lasteasutuse õpetaja mitmekeelses õppekeskkonnas (5,1), ettevõtlus ja digilahendused (3,4) ja noorsootöö (2,7).

Narva kolledži direktor Indrek Reimandi sõnul ootavad Ida-Virumaad ees suured väljakutsed ja kolledžis ollakse valmis kaasa aitama, et kõik riiklikud reformiplaanid saaks ellu viidud. „Ma olen siiralt rõõmus, et õpetajakoolituse õppekavad kolledžis on populaarsed, sest seoses eestikeelsele õppele üleminekuga vajab Ida-Virumaa lähiaastatel palju häid keeleõpetajaid,“ ütles Reimand.

Õpetajakoolituse edu ei anna kolledžis põhjust loorberitele puhkama jääda.

Direktor Indrek Reimand

Ta lisas aga, et õpetajakoolituse edu ei anna kolledžis põhjust loorberitele puhkama jääda. „Seoses üleminekuga süsinikuneutraalsele majandusele tuleb Ida-Virumaal rikastada õppimisvõimalusi ning haridusvalikuid, et uued loodavad ettevõtted leiaks spetsialiste ka kohapealt. Oleme kolledžis avardamas õppimisvõimalusi infotehnoloogia valdkonnas,“ lisas Reimand.

Pärast avalduste esitamise lõppu algab Tartu Ülikoolis sisseastumiseksamite periood, mis kestab järgmise nädala lõpuni, 9. juulini.

Vastuvõetud üliõpilaste esmased nimekirjad avaldatakse 11. juulil. Hiljemalt 13. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada SAIS-is oma õppima tuleku soov.

Tartu Ülikooli Narva kolledži seitsmel õppekaval õpib kokku üle 600 üliõpilase. Käesoleval aastal lõpetas kolledži viimase 15 aasta suurim lend, kus oli 114 lõpetajat.

Tartu Ülikooli päev Narvas

Tartu Ülikooli infopäev