Veebruarist kuni juunini õpivad Narva kolledžis 15 välistudengit, kes läbivad terve semesteri jagu aineid mitmekeelsest haridusest ja integratsioonist. Tudengid on pärit Venemaalt, Ukrainast, Saksamaalt, Gruusiast, Kõrgõstanist, ja Usbekistanist. Tudengid tutvuvad erinevate Euroopa mitmekeelse hariduse mudelitega ja mitmekeelse õpetamise metoodikatega. Samuti tutvuvad nad Eesti kogemusega keelekümblussüsteemi väljatöötamisest ja CLIL metoodika rakendamisest koolides. Osa õppeprotsessist koosneb reaalsest praktikast kohalikes vene-eesti kakskeelsetes koolides või keelekümbluskoolides.
Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor Kristina Kallas sõnas, et see tudengite grupp on „pilootgrupp“ ja Narva kolledž loodab, et tulevikus hakkab Erasmus vahetussemester toimuma juba regulaarselt igal kevadel. „Tudengite rahvusvaheline mobiilsus on oluline kõrghariduse osa, eriti välismaise kogemuse omandamine tulevastel õpetajatel ja keeleõpetajatel, ning meil on hea meel, et saame välisüliõpilastele seda võimalust pakkuda siin Narvas,“ lisas ta.
Olena Stovpak, välisüliõpilane Ukrainast, sõnas, et teda ahvatlevad uudsed lähenemised haridusele, mida rakendatakse Ida-Virumaa mitmekeelsetes koolides, mis on ka veel lisaks väga huvitav Eesti piirkond. “Ma loodan, et kogun palju uusi teadmisi ja saan rakendada seda kogemust Ukrainas,“ lisas ta.
Kümme tudengit Gruusiast ja Ukrainst õpivad stipendiumiga Eesti Arengukoostöö programmist ja viis tudengit õpivad Euroopa Liidu tudengite mobiilsuse programmi Erasmus+ stipendiumitega .