Kaja Karo

Narva kolledži kuldmärgi pälvis Anneki Teelahk

Anneki Teelahk.jpg

Tartu Ülikooli Narva kolledži nõukogu otsustas tunnustada kolledži kuldmärgiga Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhatajat Anneki Teelahki.

Anneki Teelahk on üks nendest Ida-Virumaa häältest, mis kõlab nii oma maakonnas kui ka üle Eesti. Ta on Ida-Virumaal töötanud pikki aastaid: 13 aastat oli ta Toila Gümnaasiumis õpetaja, 12 aastat Eesti Põlevkivis personalijuht ning viimased 9 aastat on olnud Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja. Narva kolledžiga on Teelahki sidunud tegevus kolledži hoolekogus.

Narva kolledži nõukogu esimehe ja kolledži direktori Indrek Reimandi sõnul on Teelahk üks nendest Ida-Virumaa inimestest, kes on kolledži tegemistele hingest kaasa elanud ja kaasa mõelnud. „See ei ole tulnud tema ametikohustustest, vaid optimistlikust suhtumisest maakonna arengusse. Narva kolledži õppejõud ja töötajad pole Anneki Teelahkile tänulikud mitte ainult tema toetava suhtumise, vaid ka leebe teed näitava kriitika eest,“ sõnas Reimand.

Kuldmärk antakse Anneki Teelahkile üle Eesti rahvusülikooli 103. ja Narva kolledži maja avamise 10. aastapäeva aktusel 30. novembril.

Narva kolledži kuldmärk antakse isikutele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Narva kolledži ja Narva linna arengule.

Varem on kuldmärgi saanud näiteks kolledži asutamise ajal haridusministriks olnud Mait Klaassen, endine rahvastikuminister Katrin Saks, Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo, mitu välisriikide suursaadikut ja Eesti haridusedendajat.

​Aasta teo tiitli võtsid vastu haridusteaduste instituudi juhataja Margus Pedaste ja Narva kolledži direktor Indrek Reimand.

Õpetajakoolituse erakordselt suur ja õnnestunud vastuvõtt pälvis aasta teo tiitli

Narva kolledži lõputöö võitis preemia reaalajamajanduse teaduspreemia konkursil

Narva kolledži kuldmärgi pälvis Heli Aru-Chabilan