Möödunud nädalal toimus Eesti Teaduste Akadeemias Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri tunnustusüritus. Tartu Ülikooli Narva kolledž pälvis projekti „Developing Teachers’ Skills to Educate Pre-School Children with and Through Digital Technologies“ („Õpetajate oskuste arendamine eelkooliealiste laste koolitamiseks digitehnoloogiate abil ja nende kaudu“, DigiChild) eest kõrgharidusvaldkonna Kuldõuna.
Koroonapandeemia tõi esile puudused koolieelses digihariduses ning näitas, et eel- ja algkooli õpilased ei suuda iseseisvalt digikeskkonnas õppida. Tehnoloogialahendustele ei pöörata koolieelsetes lasteasutustes piisavat tähelepanu või nähakse neid vaid meelelahutusvahenditena.
Projekti DigiChild eesmärk oli parandada koolieelse lasteasutuse õpetajate ettevalmistust digitehnoloogiate kasutamisel, et muuta ka kõige väiksematest õppijatest teadlikud tarbijad ja nüüdisaegsete hariduslike digilahenduste kasutajad. Projektipartnerid olid neli ülikooli ja kolm lasteaeda Eestist, Saksamaalt, Sloveeniast ja Lätist.
Projektijuht Oleksandra Golovko sõnul on DigiChildi projektil haridusele väga suur mõju. „Kunagi varem ei ole nii põhjalikult tegeldud sellega, et uurida, kuidas tutvustada digitehnoloogiaga töötamist kõige noorematele õppijatele ja kuidas valmistada ette koolieelse lasteasutuse õpetajaid, et nad tulevikus keerukate olukordadega paremini toime tuleksid,“ selgitas Golovko.
Projekti käigus vahetati kahe aasta jooksul kogemusi, valmistati ette õppematerjale, korraldati koolitusi ja teavitusüritusi. Parimate tavade tutvustamiseks peeti kaks konverentsi ja rahvusvaheline lasteaiaõpetajate seminar.
Projekti tulemusena loodi ja rakendati kõikides partnerriikides
Loe lähemalt projekti veebilehelt.
Kuldõuna auhinnale kandideerivad programmi „Erasmus+“ strateegilise koostöö projektid, mida koordineerivad Eesti asutused ja mis on juba lõppenud.
2020. aastal tunnustati Tartu Ülikooli Narva kolledžit projekti „Multilingual Higher Education: Cooperation for Innovation and Exchange of Good Practices“ („Mitmekeelne kõrgharidus: innovatsioonile suunatud koostöö ja heade tavade vahetamine“) eest Kuldõuna auhinnaga koostöö kategoorias.