Aprill 19 – 21, 2018 avab Tartu Ülikooli Narva Kolledž oma uksed rahvusvahelistele tudengitele, kes saabuvad Eestisse, et osaleda Rahvusvahelisel Üliõpilaste Teadustööde Konverentsil, mida tunnistatakse üheks kõige pikemaajalisemaks üliõpilaskonverentsiks Eestis ning seda peetakse igal aastal alates aastast 2000. Paljud andekad tudengid erinevatest riikidest tulevad, et jagada oma arvamusi teemal „Piiride ületamine – EL-vene suhete 6 dimensiooni“.
Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Johan Skytte Poliitikauuringute Instituudi magistriüliõpilased, kes on püüelnud selle poole, et korraldada tudengitele Eestist, Venemaalt, Hong Kongis, Gruusiast, Poolast, Moldovast, Kyrgyzstanist, Valgevenemaalt, Itaaliast ja Saksamaalt meeldejääv ja inspireeriv konverents. Konkursi läbinud tudengid esitavad oma teadustöid alades: lingvistika ja kultuur, Venemaa ja rahvusvahelised uuringud, haridus, vene keel ja kultuur, piirideülene ettevõtlus ja noorsootöö.
Kahe konverentsi põhipäeva jooksul, 19 ja 20 aprill, toimuvad kaks plenaarsessiooni ning kaksteist paralleelsessiooni. Konverentsi põhiline töökeel on inglise keel, välja arvatud „Vene keele ja kultuuri“ sessioon, kus töökeeleks on vene keel.
Sellel aastal pööratakse rohkem tähelepanu vene kultuurile Euroopas. Kõik osalejad on teretulnud 19. aprillil kell 16:00 osa võtma ümarlauast, mille teema on „Venekeelne eurooplane, mida see tähendab?“. Diskussioonis osalevad Nikolai Karajev, ajakirjanik ja Euroopa Parlamendi Liikme nõunik ning Andrei Ivanov, venekeelne Eesti kirjanik. Arutelu leiab aset Narva Kolledži galeriis. Üritus on tasuta ning on avatud kõigile registreerunuile (lingi leiate alt).
Narva 18. Rahvusvahelist Üliõpilaste Teaduskonverentsi toetab Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu ning seda organiseerivad Tartu Ülikooli Narva Kolledž ning Johan Skytte Poliitikauuringute Instituut.
Registreerimine SIIN.
Konverentsi ajakava ning lisainfo on leitavad konverentsi veebilehelt.
Facebooki leht.
Lisainfo:
Nikita Lumijõe
Organiseerimiskomitee
E-mail: ppcy@narva.ut.ee / Tel: +372 56 156 330