Autor:
Kaja Karo

Ida-Virumaal toimuvad taas tudengipäevad

Ida-Virumaa tudengipäevad toimuvad 16.-18. aprillini Narvas ja Kohtla-Järvel. Teist korda toimuva ürituse eestvedajad on Tartu Ülikooli Narva kolledži ja Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži üliõpilased.

Kolme päeva sisse mahub hulgaliselt tegevusi nii praegustele kui ka tulevastele üliõpilastele. Virumaa kolledžis saab näiteks tutvuda üliõpilaseluga ja toimuvad spordivõistlused. Narva kolledžis viiakse läbi töötoad ja huvilised saavad käia Kreenholmi manufaktuuris ekskursioonil.

Tudengipäevade korraldaja Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimehe Inga Kaupi sõnul on igati kohane, et Tartu ja Tallinna järel Eesti kolmandas üliõpilaspiirkonnas toimuvad ka tudengipäevad. „Me kipume ise võtma Ida-Virumaa kõrgkoolide rohkust liiga iseenesestmõistetavalt. Seetõttu püüamegi tudengipäevadega tõmmata piirkonna üliõpilaselule ja õppimisvõimalustele rohkem tähelepanu,“ selgitas Kaup. Ta lisas, et korraldajate ambitsioon on kasvatada tudengipäevad kogukonnaürituseks, kus tudengid, gümnasistid, ettevõtjad ja aktiivsed kogukonnaliikmed saavad suhelda, kontakte luua ja võrgustada.
 

Kava

16. aprill avapäev Narva kolledžis

Avamine ja tasuta töötoad kõigile huvilistele.

  • Käsitöö töötuba, kus huvilised saavad teha ise endale meelepärast seepi. 
  • ChatGPT töötuba, kus kood/Jõhvi õppurid tutvustavad; tehisintellekti (ingl. AI), võimalusi ja selle kasutamist igapäevaelus
  • Vandenõuteooria teemaline töötuba, kus arutatakse vandenõuteooriate tekkimise üle sotsiaalmeedias ja nende laiemat mõju kogu ühiskonnale.

Avamispäeva õhtul on kõikidel huvilistel võimalus osaleda tasuta Kreenholmi manufaktuuri ekskursioonil. 

17. aprill kogukonnapäev Kohtla-Järvel

Kohtla-Järve gümnaasiumi ees toimub kogukonnapäeva mess, kus on kõikidel huvilistel võimalus tutvuda Ida-Virumaa kõrgkoolide programmidega ja vahetult küsimusi küsida. Sellele järgneb paneeldiskussioon Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžis. 

18. aprill spordipäev Kohla-Järvel

Tudengipäevade viimasel päeval on kõikide Ida-Viru kõrgkoolide tudengitel ja töötajatel ning ka kõigil gümnasistidel võimalik võtta osa Kohtla-Järve Wiru spordikeskuses toimuvast "laiskade tudengite" spordipäevast. Tegemist on ei ole tavapärase spordipäevaga. Spordipäevale on oodatud kõik, olenemata sportlikust taustast või võimetest. 


Lisateavet tudengipäevade ürituste kohta saab lugeda ja üritustele registreeruda tudengipäevade Facebooki lehel.

Tudengipäevade korraldajad on Tartu Ülikooli Narva kolledži ja Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži üliõpilased. Koostööpartnerid on Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja kood/Jõhvi. Üritust aitab korraldada Rahandusministeerium.

Õppematerjalide tutvustamine haridustöötajatele Rakveres

Valminud on teaduspõhised materjalid kliimamuutustega seotud õppetegevuseks eri haridusastmetel

Robotont ja robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe

Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal

Foto on dekoratiivne

Tartu Ülikool tihendab koostööd Ida-Virumaa gümnaasiumidega