Autor:
Kaja Karo

Eestikeelse kõrghariduse 104. aastapäeva aktusel antakse üle Narva kolledži kuldmärk ja Tartu Ülikooli tänukirjad

29. novembril kell 12 toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis kontsertaktus, millega tähistatakse eestikeelse kõrghariduse 104. aastapäeva. Aktusel antakse üle kolledži kuldmärk ja Tartu Ülikooli tänukirjad. Esinevad Rebecca Kontus ja Tiit Kalluste.

Tartu Ülikooli Narva kolledži nõukogu otsustas tunnustada kolledži kuldmärgiga Haridus- ja Noorteameti rahvusvahelistumise osakonna juhatajat Heli Aru-Chabilani. Heli Aru-Chabilan on kogu oma ametialase karjääri jooksul olnud regionaalse kõrghariduse suur toetaja ning Narva kolledži rolli ja arengusuundade aktiivne mõtestaja.

Kuldmärk antakse isikutele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega on kaasa aidanud Narva kolledži ja Narva linna arengule.

Hoolivuse ja kiire reageerimise eest Narva kolledži töötaja elustamisel pälvivad Tartu Ülikooli tänukirja Alexander Guber, Denis Larchenko, Olga Shnayder ja Olga Tapner.

Tartu Ülikooli akadeemiliste traditsioonide kohaselt peab Narva kolledži eesti keele võõrkeelena kaasprofessor Mare Kitsnik aktusel akadeemilise loengu „Headest keeleõpetajatest“.

Aktusel esinevad Rebecca Kontus ja Tiit Kalluste Edith Piafi laulude kavaga „Hymne a l’amour“.

1. detsembril täitub 104 aastat eestikeelse kõrghariduse andmise algusest ja seda päeva tähistatakse Tartu Ülikoolis rahvusülikooli aastapäevana. Tartu Ülikooli uuestisünd 1919. aastal Eesti Vabariigi ülikoolina pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja rahvuslikule haritlaskonnale, kellel on suur osa Eesti riigi, ühiskonna ja kultuuri arengus.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave

Ukraina üliõpilased Sviatoslav Baryshpol, Matvii Burchak, Andrii Stakhov ja Maria Nosko

„Mitte millimeetritki! See on meie maa!“