Autor:
Tartu Ülikooli Narva kolledž

Oluline teave uuele üliõpilasele

Tere tulemast Tartu Ülikooli Narva kolledžisse!

Et saaksid oma õpingutega sujuvalt alustada, oleme allpool kokku koondanud sulle olulise teabe.

 

Õppeaasta avaaktus

4. septembril kell 12 on kolledži õppehoone suures auditooriumis (r 200) õppeaasta avaaktus. Aktusest tehakse ka otseülekanne kolledži Facebookis ja seda saab hiljem UTTV-s järelvaadata. Aktusele järgnevad kell 12.45 päevase õppe õppekavade infotunnid. Sessioonõppe õppekavade infotunnid toimuvad hiljemalt esimese õppesessiooni alguses, üliõpilasi teavitatakse toimumise aegadest. Välisüliõpilaste infotund toimub 8. septembril zoomis.

Õppetöö

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli leiad enne õppeaasta algust oma e-postkastist. Kõik esmakursuslased saavad ka ülikooli e-posti aadressi kujul eesnimi.perenimi@ut.ee, mille kaudu toimub suhtlus ülikooliga. Soovi korral saab ülikooli aadressi suunata ka oma isiklikule e-posti aadressile.

Esmakursuslasena tuleb sul 2023/2024. õppeaasta akadeemilise kalendri kohaselt valida hiljemalt 18. septembriks välja sügissemestri õppeained. Soovitud ainekursustele saad registreeruda õppeinfosüsteemis (ÕIS) juba nädal enne õppeaasta algust: alates 28. augustist. Selleks kuupäevaks saadab ülikooli IT-osakond sulle kasutajatunnuse ja parooli, millega pääsed ÕIS-i.  

Oma õppekava ja tunniplaaniga saad tutvuda ÕIS-is. Õppeaineid, tunniplaane ja õppekavu saad ÕIS-is vaadata ka ilma kasutajatunnuse ja paroolita.

Soovitame kõigil esmakursuslastel registreeruda ainekursusele Sissejuhatus õpingutesse”, mis annab teile head eelteadmised kõrgkooliõpinguteks ja iseseisvaks õppimiseks, tutvustab kolledžit ja Narva linna. 

Akadeemiline puhkus kaitseväes teenimiseks

Kaitseväeteenistuskohustuste täitmise ajaks tuleb sul taotleda akadeemilist puhkust.

Info erivajadusega üliõpilasele

Kui oled erivajadusega õppija ja vajad kohandusi õppetöös, teavita sellest palun ülikooli (soovitavalt erivajadustega üliõpilaste nõustajat) juba õppeaasta alguses. Nii saame vajaduse ja võimaluse korral teha muudatusi ainekorralduses või õpikeskkonnas, et sulle paremini toeks olla. Kui liitud erivajadusega üliõpilaste listiga, saad kursis olla ülikoolis pakutavate võimalustega. Küsimuste ja murede korral pöördu palun nõustamiskeskuse erivajadustega üliõpilaste nõustaja poole.

Üliõpilaspilet

Rahvusvahelise üliõpilaspileti (ISIC) saad taotleda MinuKooli kaardihaldussüsteemist alates õppeaasta algusest.

Raamatukogu

Lugejaks saad end vormistada raamatukogu lahtiolekuaegadel. Lisateavet saad lugeda veebilehel.

Stipendiumid ja õppetoetused

Esmakursuslasena on sul juba septembris võimalik taotleda vajaduspõhist õppetoetust või vajaduspõhist eritoetust. Vaata kindlasti lähemalt ka muude stipendiumide ja õppetoetuste infot.

Kohtumiseni septembris!
 

Image
Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilased
Tartu Ülikooli Narva kolledži õppehoone

Kandideeri 30. oktoobriks 2023 “Poliitilise ja strateegilise kommunikatsiooni semiootika” talvekooli

Töökohapõhine õpe noorsootöö õppekaval

Töökohapõhine õpe on õppevorm, kus ettevõttes või asutuses toimuba õppe osakaal on tavapärasest suurem.
Eva Piirimäe

Teadus-arendusprodekaan Eva Piirimäe: ärge väsige märkamast, kui erilises paigas te viibite