Autor:
Tartu Ülikooli Narva kolledž

Väärikate ülikool alustab Narvas sügissemestri loengutega  

Ülipopulaarne Tartu Ülikooli väärikate ülikool jätkab Narva kolledžis igakuiste loengutega. Esimesena peab 28. septembril kell 15.30 kunstiteadlane Evelina Vedom loengu šokolaadi ajaloost kunstis

Väärikate ülikooli loengutele on oodatud kõik avatud ja aktiivsed inimesed vanuses 50+, kes soovivad suhelda huvitavate inimestega ja olla kursis Narvas ja Eestis toimuvaga. Loengutel käsitletakse nii praktilisi kui ka silmaringi laiendavaid teemasid.  

Loengud toimuvad vene keeles ja on tasuta. 

Narva kolledži direktor Indrek Reimandi sõnul on loengusari on üks sellistest koolitustest kolledžis, mille vastu hakatakse huvi tundma ammu enne, kui me loengukava valmis saab. „Me tajume selgelt kuulajate huvi ja tänulikkust ning see annab meile kindluse jätkata, et pakkuda kohalikule kogukonnale üha mitmekülgsemaid teemasid,“ kommenteeris Reimand.

Sügissemestri loengud: 

  • 28. september, kunstiteadlane Evelina Vedom, „Šokolaadi ajalugu kunstis“
  • 19. oktoober, psühhoterapeut  Maria Leit, „Psühhosomaatika: müüdid ja reaalsus. Kuidas hoolitseda vaimse tervise eest soliidses vanuses?“
  • 23. november, Keskkonnaameti spetsialistid Mariia Smelska ja Anne-Ly Feršel, „Käitumine metsloomaga kohtudes. Millal on metslooma ellu sekkumine õigustatud?“
  • 21. detsember, kunstnik ja kunstiõpetaja Olga Zarkova, „Jõulude ja uue aasta kujutamine kunstnike maalidel.“

Loengud toimuvad Tartu Ülikooli Narva kolledži (Raekoja plats 2) auditooriumis 200. 

Kuulajate registreerimine algab kell 15.30 ja loeng algab kell 16.00

Kõik õppijad, kes on osalenud vähemalt 75% loengutel, saavad Tartu Ülikooli täiendusõppe tõendi.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas oma tegevust 2010. aastal Pärnus ja Tartus. Narvas on loenguid peetud alates 2013. aastast. Väärikate ülikooli programmid toimuvad üle Eesti: Tartus, Tallinnas (eesti ja vene keeles), Pärnus, Viljandis, Narvas (vene keeles), Valgas, Kuressaares, Türil, Keilas, Põlvas, Elvas ja Võrumaal.

Väärikate ülikooli loengutega nii eesti kui ka vene keeles saab tutvuda Narva kolledži veebilehel.

P2OO.TK.331 Muutuste juhtimine

Kuruse eesmärk on anda osalejatele teadmisi ja praktilisi oskusi muutuste juhtimise valdkonnas, võimaldades neil analüüsida, juhtida ning hinnata organisatsioonilisi muutusi tõhusalt.

SVNC.TK.293 Pedagoogika baaskursus õpetaja abide ettevalmistamiseks

Kursuse eesmärk on toetada abiõpetajana või õpetaja abina töötamiseks vajalike pedagoogiliste baasteadmiste omandamist ja sobiva õppijaid toetava õpikeskkonna kujundamise oskusi.
Foto on dekoratiivne

Juhtimiskool