Pixabay

Ukrainast pärit kolledži üliõpilased: kuidas see saab olla võimalik 21. sajandil?

Nad olid tänavu veebruaris 16-aastased, õppisid Ukraina linnades keskkooli viimases klassis. Nüüd on nad Narvas. Sõja algusest on möödunud üheksa kuud.

Sõda paiskas nende klassikaaslased mööda maailma laiali.

Need neli Ukraina noort kohtusid omavahel esimest korda tänavu sügisel Narva kolledžis, kus nad alustasid õpinguid. Esimesel aastal õpivad nad intensiivmeetodil eesti keelt, et asuda aasta hiljem juba eesti keeles erialaõpingutele. Kolm noormeest hakkavad õppima infotehnoloogiat, neiu soovib saada keeleõpetajaks.

Septembri lõpus jagasid nad Universitas Tartuensisele mälestusi sõja algusest, hirmudest, kodumaa mahajätmisest. Vestlus toimus enne Kertši silla plahvatust ja Venemaa ränki õhurünnakuid Ukraina linnade pihta.

Loe lähemalt ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis

Ukraina tudengid 2 20220927_172759__.jpeg

Ukraina noored olid 16-aastased, kui pidid oma kodumaa äkitselt vallandunud sõja tõttu maha jätma. Pildil on nad Tartu Ülikooli Narva kolledži auditooriumis, tagareas Andri Stakhov, ees vasakult Matvi Burchak, Maria Nosko ja Sviatoslav Baryshpal.
FOTO: Villu Päärt