Autor:
Tartu Ülikooli Narva kolledž

Tammsaare loomingu võistulugemisele Narvas saab registreeruda 10. märtsini

Tammsaare loomingu võistulugemise Ida-Virumaa voor toimub 15. märtsil kell 11 Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Võistlus julgustab noori lugema ja analüüsima Tammsaare loomingut, tutvustab eesti kultuuri, annab võimaluse harjutada esinemisoskust ning õpetab eesti keelt neile, kellele see ei ole emakeel. Võistulugemisele saab registreeruda kolledži veebilehel 10. märtsini.

Võistulugemise „Hansenist Tammsaareni“ eesmärk on tutvustada piirkonna elanikele nende kodupaigaga seotud kirjanikku. Anton Hansen Tammsaare sai oma gümnaasiumihariduse Narvas ja puhkas aastaid koos perega Narva-Jõesuus.

Võistlusel tuleb lugeda peast kuni viie minuti pikkune katkend mõnest kirjaniku raamatust. Osalema on oodatud 5.–12. klasside üldhariduskoolide õpilased, kutsekoolide õpilased, üliõpilased ja täiskasvanud sõltumata osaleja emakeelest.

Võistluse korraldaja, Narva kolledži eesti keele nooremlektori Enda Truboki sõnul kutsuti võistulugemine Ida-Virumaal ellu ennekõike selleks, et tutvustada Tammsaare loomingu kaudu vene noortele eesti kirjandust ja arendada nende keeleoskust. „Tammsaare teoste esitamine arendab osalejate etlemisoskust, eesti keele hääldamist, sõnavara ja teksti mõistmist,“ selgitas Trubok.

Võistlusel hinnatakse teksti peasolekut, mõtte esiletoomist ja etlemisoskust, teksti eakohasust lugejale, esinemise emotsionaalset mõjuvust ja diktsiooni.

Anton Hansen Tammsaare loomingu võistulugemist on peetud Järvamaal kirjaniku sünnivallas Albu Põhikoolis koostöös Tammsaare muuseumiga juba 2004. aastast alates. 2015. aastast korraldatakse Narvas Ida-Virumaa vooru.

Lisateavet võistulugemise kohta saab lugeda kolledži veebilehelt.

Foto on dekoratiivne

Tartu Ülikooli päev Narvas

Foto on dekoratiivne

Narva kolledž 25. Narva Jazz Club'is esineb Kadri Voorand

Foto on dekoratiivne

Fenno-Ugria filmiõhtu. "Je`vida" esilinastus Narvas