SVNC.TK.351 Töö agressiivse kliendiga - toimetuleku oskused

Tartu Ülikool
EesmärkAnda töötajatele oskusi, et aidata ära tunda, ennetada ja lahendada konflikte agressiivsete klientidega, samuti tagada töötajate vaimne ja füüsiline heaolu ning luua alus edasiseks isiklikuks ja professionaalseks arenguks agressiivsete klientidega töötamisel.
Koolitus on vajalik, kuna agressiivsete klientidega toimetulek on muutunud järjest olulisemaks osaks sotsiaalvaldkonna töötajate igapäevatöös, eriti Ida-Virumaal, kus sotsiaal-majanduslikud väljakutsed võivad soodustada pingete kasvu.
Maht32 akadeemilist tundi (24 tundi auditoorset, 8 tundi iseseisvat tööd), 1,25 EAP
Toimumise aeg

17.10.2024 - 01.11.2024
Kursus toimub neljal õppepäeval

17.10 kl 12.00-18.15 (ruum 100)
24.10 kl 10.15-16.30 (ruum 100)
31.10 kl 10.15-16.30 (ruum 308)
01.11 kl 10.15-16.30 (ruum 217)

ToimumiskohtNarva kolledž, Raekoja plats 2, Narva
SihtrühmKoolitus on suunatud Ida-Virumaa sotsiaal- ja noorsootöö valdkonna töötajatele.
Õppevormlähiõpe
Õppekeeleesti keel
Õppejõud

Anu Leuska - Tartu Ülikooli Narva kolledži pedagoogika ja psühholoogia nooremlektor, nõustaja ning haridus- ja psühholoogiavaldkonna koolitaja.

Airiin Demir - Kliiniline psühholoog, Verge Eesti koolituskeskuse juht. Pikaajalise koolitajakogemusega konflikti, agressiooni ja käitusmisprobleemide teemal.

Maria Žuravljova - Tartu Ülikooli Narva kolledži noorsootöö nooremlektor ja ühiskonnateaduste instituudi noorte ja lapsepõlve sotsioloogia nooremteadur. Kogenud koolitaja sotsiaal- ja noorsootöö valdkonnas.

Sisu
  • Töö agressiivse kliendiga: äratundmine, enesekehtestamine, piiride seadmine
  • Töö vastupanuga: kontakti säilitamine, empaatiline suhtlemine, vastupanu põhjuste mõistmine
  • Iseseisev töö: tutvumine materjalidega ja õpitud refleksioon
  • Kliendi rahustamine ja enesekaitse: rahustavad tehnikad, füüsilise enesekaitse põhitõed
  • Iseseisev töö: isiklik tegevuskava ja koolituse refleksioon
Nõuded lõpetamiseksÕppetöös osalemine 70%, iseseisvate tööde sooritamine, õpiväljundite saavutamine.
Kui mõjuval põhjusel ei saa nõutud mahus kontaktõppes osaleda, siis võib õppejõuga kokkuleppel esitada täiendava iseseisva töö etteantud teemal.
Lõpetajale väljastatav dokumenttunnistus
Hindtasuta (kursust rahastatakse ESF programmist VÕTI)
Registreerumise lisainfoRegistreerumisel kirjutage palun märkuste lahtrisse oma tööandja nimi ja töökoha aadress. (Kursus on suunatud Ida-Virumaal elavatele ja/või töötavatele isikutele).

Registreeru koolitusele