Eestikeelse kõrghariduse ja kolledži maja avamise aastapäeva aktusel antakse üle kolledži kuldmärk

30. novembril kell 15 toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis kontsertaktus, millega tähistatakse eestikeelse kõrghariduse 103. ja kolledži maja avamise 10. aastapäeva. Aktusel antakse Anneki Teelahkile üle kolledži kuldmärk ja esineb ansambel Estonian Voices.

Tartu Ülikooli Narva kolledži nõukogu otsustas 15. novembri istungil tunnustada kolledži kuldmärgiga Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhatajat Anneki Teelahki.

Narva kolledži direktori Indrek Reimandi sõnul on Teelahk üks nendest Ida-Virumaa inimestest, kes on kolledži tegemistele hingest kaasa elanud ja kaasa mõelnud. „See ei ole tulnud tema ametikohustustest, vaid optimistlikust suhtumisest maakonna arengusse. Narva kolledži õppejõud ja töötajad pole Anneki Teelahkile tänulikud mitte ainult tema toetava suhtumise, vaid ka leebe teed näitava kriitika eest,“ sõnas Reimand.

Tartu Ülikooli akadeemiliste traditsioonide kohaselt peab aktusel akadeemilise loengu Tartu Ülikooli Narva kolledži noorte uuringute kaasprofessor Andu Rämmer. Tervituskõne peab Narva linnapea ja kolledži toonane direktor Katri Raik.

Aktuse kontsertosas esineb ansambel Estonian Voices.

1. detsembril täitub 103 aastat eestikeelse kõrghariduse andmise algusest ja seda päeva tähistatakse Tartu Ülikoolis rahvusülikooli aastapäevana. Tartu Ülikooli uuestisünd 1919. aastal Eesti Vabariigi ülikoolina pani aluse eestikeelsele kõrgharidusele ja rahvuslikule haritlaskonnale, kellel on suur osa Eesti riigi, ühiskonna ja kultuuri arengus.

14. novembril 2012. aastal avati Narva kolledži uus õppehoone. Õppejõud ja üliõpilased kolisid kauaoodatud majja juba oktoobris. Maja arhitektid on Siiri Vallner, Katrin Koov ja Indrek Peil. Sisekujunduse tegi Hannes Praks. Narva kolledži õppehoone on Euroopa idapiiril üks uuenduslikumaid ja seda on tunnustatud mitmete arhitektuuriauhindadega.

#instituudist
Lapsed mängivad klotsidega

Narva kolledži eesti keele võõrkeelena kaasprofessoriks valiti Mare Kitsnik

#instituudist
Kuulajad istuvad ja naeratavad

Indrek Reimand: tänu eestikeelsele kõrgharidusele saame eesti keeles rääkida kõigest

Kolledži direktori Indrek Reimandi kõne Eesti rahvusülikooli 103. ja kolledži maja avamise 10. aastapäeva aktusel 30. novembril.
#instituudist
Narva kolledži õppehoone

Kümme aastat tagasi avati Narva kolledži uus õppehoone

14. novembril 2012 aastal avati pidulikult Narva vanalinnas kolledži uus õppehoone.