Marisa Howenstine on Unsplash

Narva kolledži eesti keele võõrkeelena kaasprofessoriks valiti Mare Kitsnik

12. jaanuaril valis Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu Narva kolledži eesti keele võõrkeelena kaasprofessoriks Mare Kitsniku.

Mare Kitsnik

Mare Kitsnik on eesti keele kui teise keele tunnustatud ekspert, kelle valdkonnaks on keeleomandamise uurimine, metoodikaarendus ja mängustatud keeleõpe. Lisaks on ta hinnatud õppejõud, juhendaja ja koolitaja ning paljude eesti keele kui teise keele õppematerjalide autor või kaasautor.

Marel Kitsnik lõpetas 1986. aastal Tartu Ülikooli psühholoogia eriala ja kaitses 2018. aastal Tallinna Ülikoolis doktorikaardi lingvistikas eesti keele kui teise keele alal.

Mare Kitsniku soov on aidata Narva kolledžis töötades kaasa eestikeelsele kooliharidusele üleminekule. „Usun, et mida kvaliteetsema õpetajahariduse kõrgkool annab, seda tõenäolisem on, et õpetajad jäävad kooli püsima ning aitavad riigi eesmärke ellu viia,“ lisas Kitsnik.

Tartu Ülikooli päev Narvas

Narva kolledž 25