Foto:
Marisa Howenstine on Unsplash

Narva kolledži eesti keele võõrkeelena kaasprofessoriks valiti Mare Kitsnik

12. jaanuaril valis Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu Narva kolledži eesti keele võõrkeelena kaasprofessoriks Mare Kitsniku.

Image

Mare Kitsnik on eesti keele kui teise keele tunnustatud ekspert, kelle valdkonnaks on keeleomandamise uurimine, metoodikaarendus ja mängustatud keeleõpe. Lisaks on ta hinnatud õppejõud, juhendaja ja koolitaja ning paljude eesti keele kui teise keele õppematerjalide autor või kaasautor.

Marel Kitsnik lõpetas 1986. aastal Tartu Ülikooli psühholoogia eriala ja kaitses 2018. aastal Tallinna Ülikoolis doktorikaardi lingvistikas eesti keele kui teise keele alal.

Mare Kitsniku soov on aidata Narva kolledžis töötades kaasa eestikeelsele kooliharidusele üleminekule. „Usun, et mida kvaliteetsema õpetajahariduse kõrgkool annab, seda tõenäolisem on, et õpetajad jäävad kooli püsima ning aitavad riigi eesmärke ellu viia,“ lisas Kitsnik.

Kuulajad istuvad ja naeratavad

Indrek Reimand: tänu eestikeelsele kõrgharidusele saame eesti keeles rääkida kõigest

Kolledži direktori Indrek Reimandi kõne Eesti rahvusülikooli 103. ja kolledži maja avamise 10. aastapäeva aktusel 30. novembril.
Lilled Narva kolledži aktusel

Eestikeelse kõrghariduse ja kolledži maja avamise aastapäeva aktusel antakse üle kolledži kuldmärk

Oled oodatud meiega koos tähistama Eesti rahvusülikooli 103. ja kolledži õppehoone avamise 10. aastapäeva.
Narva kolledži õppehoone

Kümme aastat tagasi avati Narva kolledži uus õppehoone

14. novembril 2012 aastal avati pidulikult Narva vanalinnas kolledži uus õppehoone.