Pavel Kodotšigov

Kodanikupäeva viktoriinist võttis osa 15 võistkonda üle maakonna

24. novembril toimus kolledži keldrisaalis kodanikupäeva viktoriin, millest võttis osa 15 võistkonda, kokku 75 inimest Ida-Virumaa gümnaasiumidest, täiskasvanute koolist ning kolledžist.

Narvast osalesid Narva Pähklimäe Gümnaasium, Narva Kesklinna Gümnaasium ja  Narva Keeltelütseum, lisaks Narva Täiskasvanute Kool ja Narva kolledž. Kaugeimad võistlejad olid Jõhvi Gümnaasiumist ja Toila Gümnaasiumist. Tiiu Toomi päevakajalist ettekannet „Narva-Jõesuu kuulus minevik“ tuli kuulama üle saja inimese.

Viktoriiniküsimused puudutasid Eesti riigikorraldust,  majandust, Eesti ja  Ida-Virumaa aja- ning kultuurilugu. Küsimusi oli kokku 25.

Soojendusülesandena kirjutasid osalejad viie minuti jooksul lühiesse teemal „Kuidas mina saan olla kasulik oma riigile?“ ning pidid foto järgi ära tundma ERRi Ida-Virumaa korrespondendi Jüri Nikolajevi.

Noored pakkusid oma kirjutistes välja, et nad saavad kaasa lüüa noorte omavalitsustes, vabatahtlike ühendustes, et muuta kodukoha elu paremaks. Kasulik on minna ajateenistusse, jääda elama ja tööle Eestisse ning osta oma majanduse toetamiseks Eesti tooteid, tegelda ettevõtlusega, õppida eesti keeles, käia valimas ja talgutel keskkonna hoidmiseks ning kultuuriüritustel kultuuritegelaste toetamiseks. Oluline on maksta makse. Üks võistkond kirjutas: „Me  peame tegema kõik, mis me saame, et venelased ja eestlased saaksid elada sõbralikult koos.“

Viktoriini tulemused

• I koht Vinguklubi Narva kolledžist
  • II kohta jagasid PAX ja JG 11 Jõhvi Gümnaasiumist, juhendaja Leigi Molodõk
  • III kohta jagasid Tark öökull Narva Kesklinna Gümnaasiumist, juhendaja Vladimir Žavoronkov ja AVE JG Jõhvi Gümnaasiumist, juhendaja Leigi Molodõk

4. NKL 11
5. Kärnkonnad

6. NLK 12

7. Schweps

8. Pähklik

9. Toila ja NKL 10 (jagasid kohta)

10. Eesti kilud

11. Krabipulgad

12. kohta jagasid Fortuna ja Briti teadlased

Auhinnad pani välja Narva linnavalitsus ja need andis üle linnapea Katri Raik.

Žüriisse kuulusid Tiiu Toom, Szilard Toth, üliõpilaste omavalitsuse vabatahtlikud, Enda Trubok.

Päeva korraldamisele aitasid kaasa Kristjan Klauks, Pavel Kodotšigov, Julia Šeremetova, Tõnis Laks, Kaja Karo.

Täname kõiki osalemise ja abi ning traditsiooni elluäratamise eest.

Fotogalerii

X Tammsaare võistulugemisel osales viimaste aastate suurim arv õpilasi

Tammsaare teosed

Tammsaare loomingu võistulugemisele Narvas saab registreeruda 10. märtsini