Autor:
Ilja Smirnov

Õiglast üleminekut toetav haridus ja teadus

Ida-Virumaa senist rahvastiku- ja ettevõtlusstruktuuri on kujundanud peamiselt põlevkivitööstus ja suure keskkonnajäljega töötlev tööstus. Õiglase ülemineku fond on üks Euroopa Liidu peamisi vahendeid piirkondade toetamiseks üleminekul kliimaneutraalsusele 2050. aastaks. Fondi maht Eestis on 354 miljonit eurot, mida saab kasutada ainult Ida-Virumaa tarbeks.

ÕÜF-ist rahastatakse nii ettevõtluse mitmekesistamist kui ka koostöös teadusasutustega piirkonna teadus- ja arendustegevuse ning täiendus- ja ümberõppevõimaluste rikastamist. Seda tehakse ennekõike haridusmeetme ja teadusmeetme kaudu, mille mõlema maht on 25 miljonit eurot.

Haridusmeetmest arendab Tartu Ülikool Narva kolledžis kahte infotehnoloogia rakenduskõrghariduse õppekava, loomisel on uus magistriõppekava "Praktiline andmeteadus ja masinõpe".

Teadusmeetme raames osaleb Tartu Ülikool kokkuüheteistkümnes teadusprojektis. Narva kolledžis hakatakse koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi ja tehnoloogiainstituudi teadlastega uurima ja arendama tööstusele sobivaid digilahendusi, täpsemalt veab kolledž eest suurandmete ja masinõppe rakenduste uurimissuunda ja tootmisettevõtete ning teiste asutuste andmehõive ja -analüüsi suunda.

 

Ida-Virumaa õiglast üleminekut toetav teadustöö

Loodusvaatluste maraton

Kodanikuteaduse seminaril räägitakse, kuidas rikastab avalikkuse kaasamine teadustööd

Foto on dekoratiivne

Euroopa päev Narvas

Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistasid kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos