Tartu Ülikooli Narva kolledž

Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

Head üliõpilased, kolleegid ja sõbrad!

Viimane aasta on olnud keeruline. Ka meie aastapäevale, 24. veebruari kuupäevale¸ on tulnud juurde uus tähendus, see on nüüd ka Vene-Ukraina sõja aastapäev.

Sõda kinnitab ainult üle, et oleme teinud õigeid valikuid. Nii 105 aastat tagasi kui ka lähemas minevikus. Ja valinud õigeid sõpru. Sest me ei soovi olla selles ruumis, milles asub tänane agressor. Tahame olla demokraatlikus Euroopas, tahame ise otsustada oma valikute eest.

Vabadus ja väärtused on kallid ning nende eest tuleb seista. Vajadusel ka relvaga. Nii nagu seisid meie isad Vabadussõjas, nii nagu praegu kaitseb oma riiki Ukraina. Meie, kes me ei sõdi, peame hoidma, et meie väärtused ja sõprussidemed kestaksid.

See on väga tähtis ka Narvas ja kolledžis. Hoiame siis kokku, austame demokraatlikke reegleid ja aitame üksteist!

Head vabariigi aastapäeva!

Indrek Reimand
Narva kolledži direktor

Narva kolledž osaleb 24. veebruaril Narva linna vabariigi aastapäeva üritustel.

• kell 7.19 toimub Narva linnuse juures riigilipu heiskamise stseremoonia. Kolledži üliõpilased seisavad Narva kolledži lipuga liputoimkonnas.
  • kell 8.30 toimub Garnisoni kalmistul pärgade asetamine Vabadussõja mälestussamba jalamile. Kolledži nimel asetab lilled haldusjuht Jaanus Villiko.

Euroopa päev Narvas

Piret Kärtner: kes tahab, leiab eesti keele õppimiseks võimaluse

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid