Jarek Jõepera

Esita avaldus Narva kolledži magistriõppesse

1. veebruarist saab SAIS-is esitada avaldusi Tartu Ülikooli Narva kolledži eesti- ja võõrkeelsesse magistriõppesse astumiseks.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk toob selleaastase vastuvõtu ühe keskse teemana välja õpetajakoolituse. „Plaanime koos Haridus- ja Teadusministeeriumiga avada õpetajakoolituses ligikaudu 300 lisaõppekohta, neist 120 magistriõppes. Kuigi läbirääkimised täpsete tingimuste üle on ministeeriumiga veel pooleli, siis julgustan kõiki õpetajakarjääri peale mõtlema. Eestikeelsele õppele üleminek on Eesti haridussüsteemis suur ja oluline muutus ning ülikool soovib olla selles protsessis riigile hea koostööpartner.“

Tartu Ülikooli Narva kolledžisse kandideerijad saavad magistriõppes valida kahe õppekava vahel.

Keeleõpetaja mitmekeelses koolis õppekava on mõeldud kõigile, kellel on hea keeleoskus ja sobivad eeldused ning suur soov omandada õpetajakutse. Õppima ootame nii filoloogiharidusega inimesi kui ka neid, kes kavandavad karjääripööret ja on leidnud uue kutsumuse just koolist. Intensiivne, ent samas paindlik õppekava pakub võimaluse õppida nüüdisaegse õpikäsituse põhimõtteid väärtustavaks mitmekeelse kooli õpetajaks.

Vene keele õpetamine võõrkeelena õppekavale ootame õppima bakalaureuseõppe lõpetanuid, kes valdavad vene keelt vähemalt B2-tasemel ning soovivad edaspidi õpetada vene keelt võõrkeelena õppeasutustes ja keelekursustel. Sisutihe magistriõpe Narva kolledžis võimaldab kahe aasta jooksul omandada filoloogilised põhiteadmised ja -oskused ning saada spetsialistiks, kes asub õpetama vene keelt kui võõrkeelt mitmekultuurilises klassis, eri vanuses ning erineva emakeele ja kultuuritaustaga inimestele.

Võõrkeelsesse magistriõppesse kandideerimine kestab 15. märtsini, eestikeelsesse magistriõppesse kandideerimine 28. juunini.

Ühe õppeastme kohta saab iga kandidaat esitada kuni kaks avaldust – nende hulka loetakse nii eesti- kui ka võõrkeelsesse õppesse astumise avaldused ning nii Tartusse kui ka kolledžitesse või kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.

Tartu Ülikool tihendab koostööd Ida-Virumaa gümnaasiumidega

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko.

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus