EV 90. aastapäevale pühendatud üritused Narvas

Eesti piirilinnas Narvas saavad alguse täna Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikud üritused.

Täna, 22. veebruaril, algusega kell 16.00 algab vabariigi aastapäevale pühendatud ürituste sari Narvas. Tartu Ülikooli Narva Kolledžis EV 90. aastapäevale korraldatud õhtul teeb ettekande Eesti iseseisvumisest Narvas Narva Eesti Gümnaasiumi direktor, ajaloo õpetaja Uta Kroon - Assafrei. Põgusat tagasivaadet minevikku toetavad ja ilmestavad Jaan Krossi romaani põhjal valminud teleseriaali "Wikmani poisid" katkendid, mis annavad parema ettekujutuse tolleaegsetest meeleoludest ja ajaloosündmustest. Ajalooliselt rasked ajad ei heidutanud Wikmani poisse gümnaasiumit lõpetamast või pooleli jätmast, mis on eeskujuks tänastele õppuritele.
Ülevaate kirjanik Jaan Krossi eluloost ja loomingust teeb Narva kolledž eesti keele ja kirjanduse lektoraadi õppejõud Sirje Reese.
Narva kolledži üliõpilaste ja õppejõudude kõrval osalevad tänasel üritusel ka Narva koolide gümnasistid, samuti välisüliõpilased Poolast ning Bulgaariast.

Maritsa Ort
Eesti Kodu Narvas juhataja