Tartu Ülikooli Narva Kolledž alustab koostöös Migratsiooni ja Integratsiooni Sihtasutusega koolituskursust "Lõimitud aine- ja keeleõppe alane koolitus kutseõppeasutuste üldoskuste ainete ja eesti keele õpetajatele". Koolituse maht on 3 EAP (auditoorse töö maht 55 tundi ja iseseisev töö 23 tundi). Koolituse eesmärgiks on süviti tutvustada lõimitud aine- ja keeleõppe metoodikat, et õpetajad oleksid valmis oma ainet edaspidi õpetama eesti keeles ning oleksid valmis koostööks antud protsessis.

Koolitusele on oodatud eesti keele kui teise keele õpetajad, samuti üldoskuste ainete õpetajad (eesti keele oskuse tase B2). Kui Teie koolis on üld-või kutseainete õpetajaid, kes oleksid sellest koolitusest huvitatud, siis palun õpetaja nimi, õpetatav aine ja õpetaja kontaktandmed saata meiliaadressile katri.raik [ät] ut.ee

Koolitus on osalejatele tasuta, koolitust toetab Migratsiooni ja Integratsiooni Sihtasutus Euroopa Liidu vahenditest.

Esimesed koolituspäevad:
1. rühm (Tallinn): 14.05, 26.05 Tallinna Tööstushariduskeskus
2. rühm (Tallinn): 15.05, 27.05 samas
3. rühm (Ida-Virumaa): 21.05 Narva kolledži ruumides, 28.05 Tallinna Tööstushariduskeskuses (edaspidi toimub enamus koolitusest Ida-Virumaal, välislektori koolituspäevadele Tallinnas korraldab koolitaja ühistranspordi)

Esimesel päeval on koolitajaks Piret Hion Tartu kutseõppekeskusest, teisel välislektor David Marsh. Koolitus eesti keeles, ingliskeelse koolituse puhul tagatud tõlkeabi. Järgmine koolitussessioon toimub septembrikuus, kokku hõlmab koolitus 8 tööpäeva. Koolitus lõpeb novembrikuus. Kursuslastele saab olema veebitugi. Esimestel kohtumistel tutvustatakse täpsemalt koolituse kava ning tutvustatakse iseseisva töö nõudeid.

Registreerimine koolitusele: https://www.is.ut.ee/pls/ois/!tere.tulemast?leht=OK.AR.ID&id_ay_toimumine=25456&systeemi_seaded=3,1,12,1&sessioon=0
Palume registreeruda kuni 5. maini ka.

Katri Raik
Narva kolledži direktor