Andres Tennus

Tartu Ülikool tihendab koostööd Ida-Virumaa gümnaasiumidega

4. märtsil algab Narva riigigümnaasiumides valikainete nädal, mil Tartu Ülikool pakub õpilastele kolme valikkursust. Ülikool hoogustab sellest õppeaastast koostööd kõikide Ida-Viru gümnaasiumidega.

Ida-Virumaa gümnaasiumiõpilaste hulgas on enam tuntud ja hinnatud Tartu Ülikooli teaduskooli tegevus ning võimalus käia ülikooli lahtiste uste päevadel. Nüüdsest pakub Tartu Ülikool rohkem ettevõtmisi ka kohapeal.

Märtsikuu esimesel nädalal toimuvad esimesed valikainete kursused Narva riigigümnaasiumides. Tartu Ülikooli esindaja Ida-Virumaal ja mitme Narva ajalooraamatu autor Katri Raik annab Narva giidikursust, Narva kolledži alushariduse nooremlektor Katrin Saluvee juhendab koos kolleegidega õppijaid kursusel „Mäng ja loovus inimese elus“ ja Viljandi kultuuriakadeemia direktori ning ettevõtluse ja juhtimise lektori Juko-Mart Kõlari vedada on kursus „Enesejuhtimine“.

Järgmised kursused toimuvad juba juuni alguses, mil toimub riigigümnaasiumide järgmine valikainete nädal.

Tartu Ülikooli Ida-Virumaa esindaja Katri Raigi sõnul toetab Tartu Ülikool igati eestikeelset gümnaasiumiharidust ja peab väga oluliseks, et noortel oleks hilisemaks kõrgkoolivalikuks piisavalt teavet. „Ida-Virumaa vajab tarku ja tegusaid inimesi. Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool on sõbralikud konkurendid, võisteldes selle pärast, kuhu Ida-Viru gümnaasiumilõpetajad õppima asuvad. Me pingutame Tartu Ülikoolis tõsiselt selle nimel, et nutikas Virumaa noor teeks teadliku erialavaliku ja tuleks pärast ülikooliõpingute lõppu ka maakonda tagasi tööle,“ lisas Raik.

Me pingutame Tartu Ülikoolis tõsiselt selle nimel, et nutikas Virumaa noor teeks teadliku erialavaliku ja tuleks pärast ülikooliõpingute lõppu ka maakonda tagasi tööle.

Katri Raik

Lisaks valikkursustele tutvustab ülikool oma õppimisvõimalusi eri üritustel. Maakonna gümnaasiumides korraldatakse info- ja karjääripäevi ning 15. märtsil toimub Narva haridusmess „Orientiir“.

Maikuu lõpus tähistatakse Narva kolledžis Tartu Ülikooli Ida-Virumaal tegutsemise 25 aastapäeva. Sellel puhul kutsub kolledž endale 24. mail külla Virumaa gümnasistid. Kolledži õppehoones toimub haridusmess, kus on kohal kogu ülikool, toimuvad õpitoad ja tutvustatakse erialasid. Meeleoluka päeva lõpetab kontsert.

Koolidel on peale infopäevadel käimise võimalik kutsuda Tartu Ülikool esinema ka enda juurde või sõita ise endale sobival ajal ülikooli kas Tartus või Narvas. Huvilistele pakutakse majatuure, töötubasid, karjäärinõustamist ja sisseastumise infotunde.

Veebruarist algas ülikoolis taas tudengivarju projekt, mille käigus veedavad tudeng ja tema erialast huvitatud õpilane koos ühe päeva, et tulevane sisseastuja saaks ettekujutuse selle eriala õppetööst ja üliõpilaselust Tartu Ülikoolis.

Tartu Ülikooli päev Narvas

Ida-Virumaal toimuvad taas tudengipäevad

Õppematerjalide tutvustamine haridustöötajatele Rakveres

Valminud on teaduspõhised materjalid kliimamuutustega seotud õppetegevuseks eri haridusastmetel