erakogu

Õpetajaks tasub õppida kutsumuse, mitte palganumbri pärast

Meie üliõpilane Inga Kaup kirjutab Postimehes enda õpingutest õppekaval "Keeled ja mitmekeelsus koolis".

Pärast gümnaasiumi lõpetamist võtsin vaba aasta, sest ei teadnud, mis mind päriselt huvitab ning mida tahan oma eluga edasi teha. Aasta hiljem, peale reisimist ja töötamist sain aru, et tahan ikkagi minna edasi õppima. Juba gümnaasiumis oli mul tekkinud mõte, et õpetaja on vahva amet ning ma tunnen end mugavalt teiste ees seistes juhiseid andmas ja õpetamas. Kuid siis jäi see tundmus ainult üheks ilusaks mõtteks. Tunnistan ausalt, et ma kartsin ülikooli astuda. Ei olnud ma kõige aktiivsem õppija gümnaasiumis ning arvasin, et ei saa hakkama ülikoolis. Kuid see oli kõigest kartus.

Juba veebruaris hakkasin õhtuti arvuti taga istuma ja õpetajakoolituse õppekavasid sirvima. Minu eesmärk oli kindlalt kodulinnast Tallinnast kaugemale saada ning nii ma hakkasingi vaatama Tartu Ülikooli õppekavasid. Kõige silmapaistvam ja minu jaoks ka kõnekam teema oli mitmekeelsus, sest ma ise olen mitmekeelsest perest pärit. Nii jäigi silma Narva kolledži õppekava „Keeled ja mitmekeelsus koolis“. Ütlen ausalt, minu jaoks oli suur üllatus, et Narvas on Tartu Ülikooli kolledž! Olin ise varem Narvas ainult paar korda käinud ning needki korrad võistluste pärast. Tundus väga huvitav ja armas koht, uus moderne Narva kolledži hoone, miks mitte minna ennast proovile panna? Ning lisaks veel ka Narva ise, teine Eesti ots – see kõlab nagu plaan.

Millise keele õpetaja sa tahaks olla?

Enne sisseastumist lugesin põhjalikult õppekava kohta ning see kõlas mulle nagu unistus – saab õppida inglise keelt, eesti keelt, vene keelt ja täiendavalt läbida õpetajakoolituse õppeained. Lisaks sellele, teisel aastal peab tegema valiku kõrvaleriala osas, valida on kas keelekümblus või vene keel. Nii mitmekülgne valik, kus saab otsustada, mis keeleõpetaja sa tahad olla.

Sisseastumise intervjuu päeva mäletan väga hästi. Õues oli palav ilm, seljataga magamata öö, sest närvitsesin, et kas ikka saan sisse. Intervjuuks valmistusin väga põhjalikult, õnneks olid teemad ette antud ning nii sai end hästi ette valmistada. Ei salga, et olin siiski väga suures pabinas. Kui ma midagi teen, siis tahan teha 100% ulatuses heale tulemusele, sest mis mõttega ma muidu üldse seda teen.

Loe edasi Postimehest

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Narva kolledžisse õppima asumiseks kestab 28. juunini. Tutvu kolledži õppekavadega, võimaluste ja tingimustega veebis www.narva.ut.ee/sisseastumine. Avaldusi saab esitada SAISis.

Tartu Ülikooli päev Narvas

Tartu Ülikool tihendab koostööd Ida-Virumaa gümnaasiumidega

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse