Jääkarud, noored, Tiibet ja hea toit Narva Lasteülikooli Tallinna loengutes

19. ja 23. oktoobril on Tartu Ülikooli Tallinna esindusse oodatud teadmishimulised lapsed, sest toimumas on Narva Lasteülikooli loengud. Esinejate seas on suur tore segadus.

Kahe päeva jooksul peavad loenguid polaaruurija Enn Kaup, toiduajakirjanik Margit Kirsipuu, aktivist Gerd Tarand ning orientalist Andres Herkel. Loengutesse oodatakse Tallinna lapsi vanuses 8-12 eluaastat. Mõlemal päeval algavad loengud kell 12 ja kestavad kella 14-ni.

Loengute kava:

19. oktoobril kell 12.00
"Kuidas hästi süüa?"

Margit Kirsipuu, toiduajakirjanik ja kokaraamatute autor

19. oktoobril kell 13.00
"Dalai-laama ja Tiibeti iseseisvus"
Andres Herkel, orientalist

23. oktoober kell 12.00
"Miks jääkarud pingviine ei söö?"
Enn Kaup, polaaruurija

23. oktoober kell 13.00
"Kui noor on liiga noor?"
Gerd Tarand, aktivist

Kogu vajalik info ja registreerimine asub siin: www.narva.ut.ee/lasteylikool

Sel õppeaastal nagu varemgi toimub 10 loengut Narvas terve õppeaasta jooksul, 4 sügisvaheajal Tallinnas ja 4 kevadvaheajal Tartus. Loengutest on võimalik hiljem vaadata salvestust www.uttv.ee.

Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu Ülikooli Narva Kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva Lasteülikool kuulub Euroopa Lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:
Aet Kiisla