erakogu

Ärge kartke proovida erinevaid erialasid ja uusi asju

Mina olen Siimon ja ma jagan teiega oma lugu teekonnast IT-maailma.

Ma tean, gümnaasiumiõpilasena ei peeta sageli vajalikuks või on ka pisut hirmutav mõelda kaugemale tulevikule ja sellele, millise karjääri poole liikuda. Siiski tahan jagada oma kogemusi ja inspireerida teid kaaluma ülikooli minekut, et leida see ala, mis teile tõeliselt meeldib.

Olen õppinud erinevates ülikoolides kokku juba üle kaheksa aasta. Olen proovinud kahte eriala, rakendusfüüsikat ja infotehnoloogiliste süsteemide arendamist. Ülikooli akadeemilise poolega olen vägagi tuttav ja oskan selles kaasa rääkida, kuid praktilise töö kogemuse sain alles hiljem.

Minu esimene eriala, füüsika, ei sobinud mulle. Sain sellest aru, kui töötasin PERH-is biomeditsiinitehnika insenerina. Jõudsin arusaamisele, et olen teinud mõnevõrra vale valiku, kuid ma ei lasknud ennast sellest heidutada. Hakkasin lihtsalt otsima uusi väljakutseid, mis mulle korda läheksid, ja lõpuks leidsin IT-õpingute ajal oma armastuse programmeerimise vastu.

Ülikooli ajal osalesin mitmesugustes õppekavavälistes tegevustes ja kõrvalprojektides, et oma oskusi ja teadmisi edasi arendada. Need kogemused aitasid mul saada heaks selles, mida ma õppisin, ja valmistasid mind ette minu karjäärivalikuks. Ülikooli kõrvalt alustasin oma äriga ja hakkasin tegelema ka programmeerimisega. Nii möödus neli aastat ja siis tuli mõte, et proovin mõnda tarkvara arendavasse ettevõttesse/IT ettevõttesse tööle saada, ja saingi.

Nüüd töötan põhikohaga Pipedrive'is andmeplatvormi arendajana. See on töö, mis mulle väga meeldib, ja selle kõrvalt arendan ka oma äri edasi. Ma armastan programmeerimist ja ettevõtlust väga ja seepärast mul on tunne, et ma ei teegi tööd, vaid kogu aeg teen seda, mis mulle meeldib, ja mulle makstakse selle eest veel pealegi ning see kõik algas ülikooli minekust ja oma huvidele keskendumisest.

Loe edasi Postimehest

Avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli Narva kolledžisse õppima asumiseks kestab 28. juunini. Tutvu kolledži õppekavadega, võimaluste ja tingimustega veebis www.narva.ut.ee/sisseastumine. Avaldusi saab esitada SAISis.

Tartu Ülikooli päev Narvas

Tartu Ülikool tihendab koostööd Ida-Virumaa gümnaasiumidega

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse