Olga Makina

Kolledžisse esitati teist aastat järjest üle 700 avalduse

Kolmapäeval lõppes avalduste vastuvõtt Tartu Ülikooli eestikeelsetele õppekavadele kandideerimiseks ja Narva kolledžisse esitati 726 avaldust. Eestist pärit üliõpilaskandidaatide avalduste hulk on viimase viie aasta jooksul suurenenud ligi 40%.

Enim avaldusi esitati koolieelse lasteasutuse õpetaja mitmekeelses õppekeskkonnas õppekavale kandideerimiseks (323). Järgnesid ettevõtlus ja digilahendused (80 avaldust) ning noorsootöö õppekava (74 avaldust). Kolledži kõikidele õppekavadele laekus avaldusi rohkem kui on kavandatud õppekohti.

Joonis 1. Esitatud avaldused 2015-2022

Narva kolledži õppedirektor Piret Kärtneri sõnul on aasta-aastalt kasvav avalduste arv otsekui preemia pikaaegse ja pideva töö eest. “Kolledžis on üle 20 aasta töötatud selle nimel, et õppekavad oleks kaasaegsed, arvestaks ühiskonna vajadustega, et siin töötaks oma ala parimad spetsialistid,” selgitas Kärtner. “Narva kolledžist on saanud mitmekultuurilise õpetajahariduse kompetentsikeskus ja ülikool, mille lõpetajad on hinnatud spetsialistid mitte ainult Ida-Virumaal, vaid kogu Eestis,” lisas Kärtner.

Üliõpilaskandidaadid said kolledžis kandideerida kokku 211-le õppekohale. Käesoleval aastal olid suuremad vastuvõtuarvud kolmel kolledži õppekaval: keeled ja mitmekeelsus koolis, koolieelse lasteasutuse õpetaja mitmekeelses õppekeskkonnas ja keeleõpetaja mitmekeelses koolis.

Joonis 2. Eestist pärit üliõpilaskandidaatide avaldused 2015-2022

Et toetada Ukraina kodanike võimalust omandada kõrgharidust, pikendas Tartu Ülikool võõrkeelsete õppekavade vastuvõtuperioodi Ukraina kodanikele 1. juunini. Ukrainlased esitasid ülikooli nii eesti- kui ka ingliskeelsetele õppekavadele kandideerimiseks 434 avaldust, neist 70 Narva kolledžisse. Suure huvi tõttu IT õppe vastu on kolledž valmis Ukrainast pärit üliõpilaskandidaatidele avama täiendava õppegrupi infotehnoloogiliste süsteemide arendamise õppekaval.

Pärast avalduste esitamise lõppu algab Tartu Ülikoolis sisseastumiseksamite periood, mis kestab järgmise nädala lõpuni, 10. juulini.

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe vastuvõetud üliõpilaste esmased nimekirjad avaldatakse 12. juulil. Hiljemalt 14. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada SAIS-is oma õppima tuleku soov.

Tartu Ülikooli Narva kolledži seitsmel õppekaval õpib kokku üle 500 üliõpilase, sh üle 130 välistudengi. Käesoleval aastal lõpetas kolledži viimase 14 aasta suurim lend, kus oli 105 lõpetajat.

Tartu Ülikool tihendab koostööd Ida-Virumaa gümnaasiumidega

Tartu Ülikooli peahoone

Algas kandideerimine Tartu Ülikooli magistriõppesse ja ingliskeelsesse bakalaureuseõppesse

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko.

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus