Tartu Ülikooli Narva kolledži lasteülikooli Tallinna loenguid alustab Tallinna Ülikooli rektor Rein Raud

Kahe päeva jooksul 26.-27. oktoobril saavad sõna veel Riigikogu liige ja kultuuri¬psühholoogia professor Peeter Tulviste, EELK Usuteaduse Instituudi rektor Randar Tasmuth ja TÜ Euroopa kolledži direktor Kristiina Tõnnisson.

Lasteülikooli loengutesse on registreerunud 56 Tallinna kandi last vanuses 8-12 aastat.

Varasematel aastatel on tuntud inimestest lasteülikoolis loenguid andnud näiteks Ene Ergma, Alar Karis, Birute Klaas, Anzori Barkalaja, Aivar Kriiska, Jaak Aaviksoo, Indrek Tarand, Sulev Mäeltsemees, Jaak Kikas. Sel aastal lisanduvad loetellu veel Hardo Aasmäe, Signe Kivi, Marju Lauristin, Peep Lasmann, Arno Almann, Juku-Kalle Raid.

Eesti esimene lasteülikool avati Narvas aastal 2007. Lasteülikooli toetab jätkuvalt Hasartmängumaksu Nõukogu ning 2008. aastal pälvis algatus Eesti teaduse populariseerimise auhindade jagamisel teise preemia. Sel aastal liitus Narva Lasteülikool Euroopa lasteülikoolide võrgustikuga EUCU.NET. Euroopas on kokku üle 200 lasteülikooli, võrgustikku kuulub neist 119.

Narva kolledž on õpetajaid, noorsootöötajaid ja omavalitsusametnikke koolitav õppeasutus, kus õpib üle 650 üliõpilase ning iga aastal antakse täiendkoolitust rohkem kui 1200 inimesele. 2009. aasta kevadel tähistas Narva kolledž oma kümnendat juubelit.

Lasteülikooli kodulehekülg: www.narva.ut.ee/lasteylikool.

Lisainfo: