Avatakse registreerimine tasuta venekeelsetele karjääriõppekursustele Rakvere, Tallinna, Tartu, Pärnu ja Valga elanikele

Tartu Ülikooli Narva kolledž korraldab tasuta karjääriõppekursusi. Kursustel osaleja peab olema vähemalt 18-aastane, teisi piiranguid ei ole. Kursused toimuvad vene keeles.
Kursuse eesmärk on suurendada täiskasvanud elanikkonna teadlikkust kaasaegsetest õppimisvõimalustest ja tööturu nõuetest ning parandada nende karjääriplaneerimise oskusi. Kursuse raames tutvustatakse regionaalseid kutseõppeasutusi eesmärgiga uurida õppimisvõimalusi ja -tingimusi.

Kursustel osaleja omandab järgmised teadmised:
  • Millised on tema isiksuse omadused ja loomingulise isiksuse arengu potentsiaal
  • Millised on kvalifikatsiooninõuded erinevates töökohtades
  • Milline on kohaliku tööturu nõudlus ja pakkumine
  • Millised võimalused on täiskasvanul oma õpingute jätkamises või täiendusõppes
  • Mis on efektiivne enese- ja ajajuhtimine
  • Kuidas koostada isikliku karjääriplaani
  • Millised on tulemusliku töö otsimise võtted ja strateegia
  • Millised on töösuhte vormistamise õiguslikud aspektid
  • Kuidas kohaneda ja toetada ennast uues töökohas

Kursuse maht on 38 auditoorset tundi. Osalemine kursustel on tasuta. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond ja SA Innove. Kursuse lõpetamisel osalejad saavad Tartu Ülikooli täienduskoolituseprogrammi lõputunnistuse 3 EAP-le.
Õppetöö erinevates linnades algab sõltuvalt õpperühmade täitumisest (õpperühma suurus vähemalt 15 inimest).
Täiendav info ja registreerimise tingimused kursuse veebilehel: http://www.narva.ut.ee/990842