Arhitektuurikonkurss ehitamiseks Narva vanalinna on alanud

Täna, 15. aprillil algab Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue hoone ehitamise arhitektuurikonkurss. Uus hoone on kavandatud ajaloolisse vanalinna börsihoone asukohale Raekoja platsil. Hoone ehitamine on avalöök vanalinna arendamisel.

Arhitektuurikonkursi tingimused sätesatvad, et kolledži uue hoone Raekoja platsi poolne fassaad on äratuntavalt sarnane börsihoonele. Hoone jõepoolne fassaad eristab börsihoone ja tema taga asunud majad. Kolledžihoone jälgib ajaloolisi hoonete mahte, nii kõrgusi kui hoonete laiust.

Ajaloolisse asukohta ehitatud maja on mõeldud kuni tuhandele üliõpilasele ja ligi 2000le täiendkursuslasele aastas. Kolledžihoone ajaloolise börsi kohal asuva osa esimene korrus saab olema avatud linnakodanikele ja linna külalistele. Seal saab asuma raamatupood, kohvik ja kino näitamise võimalus.

Kolledži direktori Katri Raigi sõnul saab Narva raekoda, mis ühtlasi on Euroopa idapoolseim raekoda, endale kindlasti väärika naabri. Kolledži uus hoone markeerib Raekoja platsi hoonestust. Raigi sõnul toob kolledžihoone vanalinna tagasi elu, mis seal 60 aastat tagasi märtsipommitamise järel soikus.

Arhitektuurikonkursi ideekavandite tähtaeg on juulikuu keskel. Peale konkursi lõppu on võimalik projektidega tutvuda Narvas, kolledži tänases hoones.

Uus kolledžihoone peab plaanikohaselt valmima 2007. aasta sügisel. Lähinädalatel on hoone tulevasel asukohal algamas arheoloogilised kaevamised. Kuu lõpul on linnavolikogu päevakorras detailplaneeringu kinnitamine. Kogu projekti toetavad rahaliselt Euroopa Liit ja Eesti riik.

Käsper Kivisoo
Projektijuht