SVNC.TK.291 Õpetaja portfoolio kokkupanemine õpetaja kutse taotlemiseks

Eesmärk

õpetada kutsestandardi kvalifikatsiooni- ja õpetaja portfoolio vormistamise nõudeid; koostada õpetaja taseme 7 kompetentside põhjal eneseanalüüs; vormistada nõuetekohane e-portfoolio

Maht

40 akadeemilist tundi (30 tundi auditoorset tööd, sh 8 tundi praktikat, 10 tundi iseseisvat tööd); 1,5 EAP

Ajakava

R, 17. mai 2024, 1. kohtumine
R, 7. juuni 2024, 2. kohtumine
R, 6. september 2024, 3. kohtumine
R, 20. september 2024, individuaalsed konsultatsioonid
R, 27. september 2024, 4. kohtumine

Kõik kohtumised toimuvad ajavaehmikus 10.0017.00. ZOOMis
Individuaalsete konsultatsioonide aeg kokkuleppel õppejõuga.
Iseseisva töö esitamise tähtaeg täpsustatakse 1. kohtumisel. Töö tuleb esitada Moodle'is.
Kodutöö kaitsmine toimub 27.09.2024

Toimumiskoht

Zoom

Sihtrühm

üldhariduskooli aineõpetajad

Õppevorm

põimõpe

Õppekeel

eesti keel

Õppejõud

Enda Trubok, Narva kolledži õppejõud, enda.trubok@ut.ee, 5569 9341

Õpiväljundid

Koolituse lõpetanu tunneb õpetaja kutsestandardi kvalifikatsiooni- ja portfoolio vormistamise nõudeid; oskab koostada õpetaja taseme 7 kompetentside põhjal eneseanalüüsi ning vormistada nõuetekohast e-portfooliot

Sisu

Koolitusel tutvustatakse õpetajatele portfoolio koostamist 01.01.2020 kehtima hakanud kutsestandardi järgi: kirjeldatakse edukaks õpetamiseks vajalikke oskusi, teadmisi ja hoiakuid, mis vastavad õpetaja kutsestandardi nõuetele. Tähtsal kohal on praktiline tegevus ja üksteise kogemustest õppimine.

Koolitus koosneb kolmest moodulist: sissejuhatav osa (8 akadeemilist tundi); praktiline eneseanalüüsi koostamise töötuba (8 akadeemilist tundi); kodutööde kaitsmine, tagasiside kodutööle ja üksteise kogemustest õppimine (4 akadeemilist tundi ja iseseisev töö).

I moodulis (auditoorne õpe) saavad õpetajad ülevaate oskustest õpetajakutse taseme 7 taotlemiseks ja vajalike dokumentide kogumiku koostamiseks ning tutvuvad levinumate vigadega portfoolio koostamisel.
II moodulis (auditoorne õpe) õpivad õpetajad koostama portfooliot või eneseanalüüsi õpetaja kompetentside järgi.
III moodul (põimõpe) sisaldab kodutööde kaitsmist ja tagasisidet eneseanalüüsile.

Kodutööna peab valmima eneseanalüüs kutsestandardi kuue kompetentsi kaupa:

1. õppija toetamine
  2. õpi- ja õpetamistegevuse kavandamine
  3. õpetamine
  4. refleksioon ja professionaalne enesearendamine
  5. koostöö ja juhendamine
  6. arendus-, loome- ja teadustegevus

Nõuded lõpetamiseks

vähemalt 75% osalemine õppetöös ja iseseisvate ülesannete täitmine

Lõpetajale väljastatav dokument

digitaalne tunnistus

Hind

300 eurot

Registreeru koolitusele

Palun tutvuge täiendusõppes osalemisel kogutavate isikuandmete töötlemise põhimõtetega Tartu Ülikooli kodulehel.

Lastevanemate akadeemiasse tuleb külla haridus- ja teadusminister

Seminar "Kõneravi.ee digitaalse harjutusvara kasutamine kõne arendamiseks ja keeleõppe toetamiseks"

Robotont ja robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe

Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal